۳۰ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۰:۱۲
کد خبر: 80589936
T T
۰ نفر
300 هزار نفر از بيكاران در صربستان زير 30 سال هستند

بلگراد- معاون وزير ورزش و جوانان صربستان به بالا بودن تعداد جوانان بيكار در اين كشور اشاره كرد و گفت كه 300 هزار نفر از 700 هزار بيكار در صربستان را افراد زير 30 سال تشكيل مي دهند.

به گزارش ایرنا، 'نناد بوروچانین' در جمع خبرنگاران استخدام، خود اشتغالی و ایجاد روحیه كار آفرینی در جوانان را از اولویت های این وزارت برشمرد.

وی گفت، باید از توانایی های جوانان برای رشد اقتصادی كشور حمایت كرد و به آنها برای بروز خلاقیت های خود فرصت داد.

وی مساله بیكاری را ناشی از بحران اقتصادی و مشكلی بزرگ در صربستان توصیف كرد و گفت كه تمامی نهادهای كشور باید برای رفع این مساله اقدام های مقتضی انجام دهند.

بوروچانین تاكید كرد كه وزارت ورزش و نوجوانان در طول سال جاری میلادی با یك سری ابتكار جوانان را به روحیه كآرآفرینی و گشایس كارهای خصوصی تشویق می كند.

وی اشاره كرد كه این وزارت با همكاری آژانس ملی كاریابی اقداماتی را برای كمك به كارفرمایان جهت استخدام جوانان تسهیلاتی را مانند معافیت از مالیات های مضاعف انجام خواهد داد.

بر اساس آمار رسمی كه در ماه ژانویه سال جاری میلادی انتشار یافت، تعداد بیكاران در صربستان 755 هزار نفر گزارش شده، ولی آمار غیر رسمی حكایت از این دارد كه بیش از یك میلیون نفر از افراد فعال این كشور فاقد كار رسمی هستند.

نرخ بیكاری در صربستان در پایان سال 2012 میلادی 28.3 درصد اعلام شد كه انتظار می رود این رقم تا پایان سال 2013 تا 30 درصد افزایش یابد.

دولت صربستان با ترغیب سرمایه داران خارجی برای سرمایه گذاری در كشور از یك سو تلاش دارد كه ضمن بهبود اقتصادی و اجتماعی در كشور، با ایجاد فرصت های شغلی جدید تعداد بیكاری را كاهش دهد.

اروپام**2061**1368**

سرخط اخبار جهان