بمبي مقابل ساختمان حزب حاكم تركيه منفجر شد

انكارا - همزمان با انفجار بمبي در مقابل وزارت دادگستري تركيه ، سه شنبه شب بمب ديگري در مقابل ساختمان حزب حاكم عدالت و توسعه در آنكارا منفجر شد.

به گزارش منابع خبری تركیه، در پی انفجار بمب در مقابل ساختمان حزب حاكم عدالت و توسعه تدابیر شدید امنیتی در اطراف این منطقه توسط نیروهای پلیس و امنیتی به اجرا گذاشته شد.

منابع خبری تركیه سه شنبه شب از انفجار بمبی در مقابل وزارت دادگستری تركیه در آنكارا خبر داده بودند.

گفته می شود این بمب صوتی بوده است و در این انفجار دو نفر زخمی شدند.

برخی از آگاهان سیاسی تركیه، انفجار بمب در مقابل وزارت دادگستری این كشور را در راستای مخالفت با درخواست دادستان دادگاه جزایی استانبول برای مجازات حبس ابد برای رییس سابق ستاد ارتش تركیه عنوان كردند.

دادستان دادگاه جزایی استانبول روز دوشنبه خواستار مجازات حبس ابد برای رییس سابق ستاد كل ارتش تركیه و 9 تن دیگر از متهمان به مشاركت در طرح براندازی دولت

'رجب طیب اردوغان' شد.

'محمد علی پك گزل' دادستان دادگاه جرایی استانبول در ادعانامه خود كه تسلیم دادگاه شد خواستار مجازات حبس ابد برای 'ایلكر باشبوغ' ژنرال بازنشسته و رییس سابق ستاد كل ارتش تركیه شد.

ژنرال ' باشبوغ ' كه حدود سه سال پیش بازنشسته شد، یكی از حدود 250 نظامی شاغل و بازنشسته تركیه است كه تاكنون در ارتباط با پرونده موسوم به 'ارگنه كن' به اتهام شركت در طرح براندازی دولت 'رجب طیب اردوغان' نخست وزیر تركیه ، متهم شده اند.

حدود 50 نویسنده و سیاستمدار دیگر نیز در این رابطه محاكمه می شوند.

برخی از ناظران و احزاب مخالف دولت تركیه، ایراد چنین اتهاماتی را بی اساس دانسته و گفته اند كه دولت آنكارا با كشاندن افراد متنفذ به پای میز محاكمه، در صدد ارعاب آنان و مردم برای پیشبرد اهداف خود است.

خاورم ** 2010 ** 230**1368**

سرخط اخبار جهان