۲۹ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۲۳:۰۲
کد خبر: 80589915
۰ نفر
معاون ستاد سفرهاي كشور: نظارت ها در نوروز 92 تشديد مي شود

شيراز- مديركل امور مراكز و خدمات گردشگري و معاون نظارت ستاد سفرهاي كشور گفت: نظارت بر اماكن گردشگري از دو ماه پيش تشديد شده و در نوروز 92 بيشتر نيز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرتضی شریفی عصر سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در صورت بروز تخلف در تأسیسات گردشگری، این سازمان حداكثر ظرف 24 ساعت مشكل را رفع می كند.

شریفی با اشاره به اینكه معاونت گردشگری فارس نظارت بر تأسیسات گردشگری استان را بر عهده دارد، ادامه داد: مسافرانی كه به شیراز سفر می كنند می توانند در صورت مشاهده تخلف، گران فروشی یا مشكلات دیگر با سامانه 09669 تماس بگیرند یا با مراجعه به نشانی اینترنتی STSI.IR اعلام شكایت كنند.

وی گفت: مسافران همچنین می توانند شكایت های خود را به شماره های 021-66582054 ارسال كنند تا رسیدگی شود.

به گفته شریفی، نظارت ها از دو ماه پیش تشدید شده و در جریان این نظارت ها برخی دفترهای خدمات مسافرتی در تهران تعدیل و تعلیق شده اند.

مدیركل امور مراكز و خدمات گردشگری كشور افزود: در حوزه نظارت بر تورها مشكلاتی در حوزه فروش بلیت های چارتری پدید آمد كه با هماهنگی سازمان هواپیمایی كشور با كسانی كه حقوق مسافران را پایمال می كردند برخورد شده و این پیگیری ها ادامه پیدا می كند.

او ادامه داد: تشدید نظارت ها نتیجه تفاهمنامه ای است كه میان سازمان تعزیرات حكومتی، سازمان حمایت از حقوق مصرف كننده و معاونت گردشگری كشور منعقد شده و همكاران ما حتی در روزهای تعطیل مشغول ارائه خدمات هستند و نظارت ها را تشدید كرده ایم.

مدیركل امور مراكز و خدمات گردشگری كشور همچنین در دیدار از ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی فارس از این ستاد تقدیر كرد.

شریفی در این برنامه دیدار گفت: تنوع اقلام در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی فارس مانند رونمایی از سایت ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی این استان، نشان می دهد كه برنامه ریزی دراز مدتی برای این خدمات انجام شده؛ از این رو زحمات همكاران ما شایسته تقدیر است.

او ادامه داد: بر اساس نظارت های انجام شده و گزارش های رسیده فارس در مقایسه با دیگر استان های كشور در جایگاه بسیار خوب قرار دارد. ك/2

677**667**1504