۲۹ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۱۲:۵۷
کد خبر: 80589554
۰ نفر
جابجاي اثاث منزل در ايام نوروز ممنوع است

همدان - فرمانده انتظامي شهرستان همدان گفت: حمل و نقل وجابجايي اثاثيه منزل از 25 اسفند سالجاري تا پايان تعطيلات نوروزي بدون دريافت مجوز از كلانتري ممنوع است.

سرهنگ 'رسول مرادی' روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ماموران انتظامی در صورت مواجهه با افرادی كه اقدام به جابجایی اثایه منزل كردند، آنان را دستگیر و اموال را ضبط می كنند.

وی توضیح داد: با توجه به اینكه بیشتر شهروندان ایام نوروز را در تعطیلات به سر می برند احتمال سرقت اموال آنان بسیار زیاد است به همین منظور ممانعت از جابجایی اثاثیه منزل هرساله این طرح توسط ناجا برگزار می شود.

فرمانده انتظامی شهرستان همدان بیان كرد: شهروندان تنها در صورتی مجاز به جابجایی اثاثیه منزل هستند كه قبل از آن مجوز لازم را از كلانتری محل سكونت خود دریافت كنند.

وی اضافه كرد: فرم هایی در كلانتری های محل به همین منظور در سه نسخه تهیه شده و شهروندان باید این فرم ها را تكمیل و یك نسخه ان را در اختیار خود نگهدارند تا در صورت نیاز به ماموران ارائه دهند.

وی توصیه كرد: شهروندان قبل از سفر نسبت به تجهیز كردن سیستم حفاظتی منازل خود اقدام كرده و افراد مورد اطمینان یا یكی از وابستگان و همسایگان مورد اعتماد خود را در جریان مسافرت خود قرار دهند.

سرهنگ مرادی تاكید كرد: مسافران نوروزی قبل از اقدام به مسافرت اشیای گران قیمت خود را در محل امن قرار دهند.

7525/551

سرخط اخبار استان‌ها