بازرسان قيمت و كيفيت كالاهاي بازار همدان را تحت كنترل دارند

همدان - رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: در آستانه سال جديد و فعاليت مردم در خريد نوروزي، بازرسان محسوس و نامحسوس اين سازمان قيمت و كيفيت كالاهاي موجود در بازار را تحت كنترل دارند.

'سعید سیاری' روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح پایش بازار در همدان در حال اجرا است و در این طرح بازرسان سازمان به طور مستمر در زمینه كنترل قیمت و كیفیت كالا و بازار فعال هستند.

وی اضافه كرد: این طرح نظارتی مشترك در قالب گشت های ثابت و سیار برای نظارت و بازرسی بر فعالیت های صنفی در بازار استان همدان انجام می شود.

وی اظهار داشت: این طرح با توجه به خریدهای نوروزی مردم و امكان فرصت طلبی و تخلف برخی در افزایش قیمت ها، اجرا شده و در این روزهای پایانی سال نیز فعالیت بیشتری دارد.

سیاری اضافه كرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف، در همان محل نسبت به بررسی موضوع، تشكیل پرونده و صدور رای از طریق كارشناسان تعزیرات اقدام می شود.

وی با اشاره به اینكه متخلفان بازار از دید بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت در امان نیستند، یادآور شد: شهروندان باید در انتخاب و خرید كالا از نظر قیمت و كیفیت دقت كافی داشته و از خرید بیش از نیاز جلوگیری كنند.

سیاری از ذخیره كالاهای اساسی از جمله برنج، مرغ منجمد، تخم مرغ و روغن خبر داد و یادآور شد: میوه شب عید شامل سیب و پرتقال به مقدار نیاز استان همدان ذخیره و به مشتریان عرضه می شود.

وی خاطرنشان كرد: قیمت‌ها در بازار استان همدان در مقایسه با استان‌های همجوار كمتر است.

7520/551

سرخط اخبار استان‌ها