حاكميت جمهوري اسلامي، آرزوي ملي شدن واقعي صنعت نفت را محقق كرد

شهركرد - نماينده ولي فقيه در چهارمحال وبختياري و امام جمعه شهركرد گفت:حاكميت جمهوري اسلامي ايران، آرزوي مردم ايران در ملي شدن صنعت نفت را به معناي واقعي محقق كرد.

حجت الاسلام' محمدعلی نكونام' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان نامگذاری روز بیست و نهم اسفندماه به عنوان 'ملی شدن صنعت نفت'، اظهار داشت:موضوع ملی شدن صنعت نفت تا قبل از پیروزی انقلاب مردم ایران به معنای واقعی محقق نشد و چپاول بیگانگان بر منابع نفتی تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ادامه یافت.

وی اضافه كرد: طی سی و چند سال گذشته شرایط جهانی به گونه ای رقم خورد تا جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه های اقتصادی با شرایط خاصی روبرو شود و فشارهای بین المللی نیز كه ریشه سیاسی دارد طی سال های اخیر در راستای مقابله با آرمان های نظام اسلامی اجرا شد.

حجت الاسلام نكونام تاكید كرد: نگاهی به رویدادهای فعلی حوزه های مختلف به ویژه بخش های اقتصادی، نشان می دهد تهدیدی به نام تحریم به فرصتی برای سرعت بخشی در دستیابی به اهداف بلند جمهوری اسلامی تبدیل شد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال وبختیاری تصریح كرد:باوجود تحریم های دشمن، بخش صنعت به ویژه صنعت نفت و گاز به دلیل اهمیت استراتژیك و جایگاه غیرقابل انكار ایران در این عرصه، سهم بیشتری از پیشرفت های ایران و دور زدن تحریم ها، ایفا كرد.

امام جمعه شهركرد در پایان گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، در كشور چیزی به نام' صنعت نفت' وجود نداشت و به دلیل تاكید بر الگوی صرف مصرفی، اكتشاف و استخراج نفت نیز با تجهیزات خارجی انجام می شد ولی حاكمیت جمهوری اسلامی و تحریم های دشمن باعث شد صنعت نفت كشور به معنای واقعی كلمه به سمت 'ملی شدن' گام بردارد.

547/

سرخط اخبار استان‌ها