ورود مسافران نوروزي چهره شهرهاي استان سمنان را تغيير داد

سمنان - با آغاز سفرهاي نوروزي و ورود مسافران، چهره شهرهاي استان سمنان در آستانه بهار تغيير كرد و علاوه بر افزايش ترافيك، حال و هوايي ديگري به اين استان بخشبد.

ورود مسافران و به ویژه زائران بارگاه ملكوتی حضرت ثامن الحجج كه از استان سمنان عبور می كنند روز سه شنبه افزایش یافت و هم اكنون تمامی ورودی شهرهای استان سمنان با ازدحام و ترافیك سنگین خودروهای مسافران نوروزی همراه است.

ترافیك سنگین در ورودی سمنان به حدی است كه در مسیر سرخه به سمنان، صدها دستگاه خودرو تا كیلومترها مشاهده می شود و با رسیدن به سمنان حركت خودروها به كندی صورت می گیرد.

در اطراف بوستان سیمرغ سمنان نیز صدها دستگاه خودرو متوقف و مسافران در حال استراحت هستند.

گزارش های رسیده از دیگر شهرهای استان سمنان نیز حكایت از افزایش ترافیك در این مناطق و ورود هزاران نفر مسافران نوروزی دارد.

استان سمنان در مسیر مشهد مقدس قرار گرفته و بیش از 550 كیلوكتر از محور تهران - مشهد از شهرهای این استان می گذرد.

در داخل شهرها و به ویژه در مكان هایی كه برای توقف خودروها یش بینی شده نیز چادرهای اسكان مسافران برپا و چهره این مناطق را تغییر داده است.

استاندار سمنان با اشاره به عبور سالانه بیش از 15 میلیون نفر زائر بارگاه حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) از این استان گفت: تمهیدات لازم برای اسكان و پذیرایی از مسافران و نیز ارائه خدمات به آنان اندیشیده شده است.

'عباس رهی' همچنین دستگاههای اجرایی را مكلف كرده است در ایام نوروز برای ایجاد شرایط مناسب سفر امكانات و تسهیلات لازم مهیا و فضایی مناسبی را در این استان فراهم سازند.ك/3

599

سرخط اخبار استان‌ها