فرماندار قصرشيرين: ورود تانكرهاي حامل سوخت عراقي به كشور ممنوع شد

قصرشيرين - فرماندار قصرشيرين از ممنوعيت ورود تانكرهاي سوخت رسان عراقي به داخل كشور خبر داد و گفت: تردد اين گونه وسايل از امروز 29 اسفند تا 15 فروردين سال 92 از مرز رسمي پرويزخان اين شهرستان ممنوع است.

'حسین پروین' روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تردد تانكرهای سوختی در محورهای ارتباطی این شهرستان به سمت كرمانشاه و بالعكس نیز در این ایام ممنوع است ضمن اینكه گمرك مستقر در مرز پرویزخان اجازه ورود اینگونه وسایل نقلیه به كشور را در این مدت نخواهد داد.

وی گفت: همچنین تردد تانكرهای ایرانی سوخت رسان نیز از امروز 29 اسفند تا پنجم و 11 تا 16 فروردین سال 92 در محورهای ارتباطی این شهرستان و خروج از مرز به سمت كشور عراق و بالعكس ممنوع است.

پروین اظهاركرد: صادرات محموله های صادراتی از مرزهای پرویزخان و خسروی نیز در روزهای 30 اسفند و اول و دوم فروردین سال آینده انجام نمی شود ولی از روز سوم نوروز 92 با هماهنگی طرف عراقی برای پذیرش محموله های صادراتی، دوباره از سر گرفته می شود.

وی با بیان اینكه تردد مسافر و فعالان تجارت چمدانی (كوله بری) نیز از مرز پرویزخان به اقلیم كردستان و همچنین زوار عتبات عالیات از مرز خسروی در ایام تعطیلات نوروزی كماكان و بدون وقفه انجام می شود، گفت: در این ایام تردد مسافر و زوار افزایش پیدا می كند.

قصرشیرین در غرب استان كرمانشاه با بیش از 186 كیلومتر مرز مشترك با كشور عراق دارای دو مرز رسمی پرویزخان و خسروی است برای تردد مسافر و صادرات كالا است.

1234/9102/587