فرهنگ بهره برداري از نفت خام بايد از ميان برداشته شود

اراك- استاندار استان مركزي گفت: فرهنگ بهره برداري از نفت خام و فرآوري نشده بايد از ميان برداشته شده و جاي خود را به فناوري هاي نوين بدهد تا علاوه بر ارزآوري وابستگي ها را كاهش دهد.

'علی اكبر شعبانی فرد' سه شنبه به مناسبت 29 اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت در گفت و گو با ایرنا افزود: انجام اقدامات بنیادی، وجود منابع انسانی متخصص در صنعت نفت و ساخت قطعات و تجهیزات موردنیاز و بومی‌سازی آنها هم اكنون در دستور كار است به طوری كه استان مركزی به عنوان یكی از قطب های مهم در حوزه پالایشگاهی توانسته دستاوردهای مطلوبی در این زمینه داشته باشد.

وی همچنین ملی شدن صنعت نفت را در تقویت خودباوری ملت ایران موثر دانست و گفت: امروز با همت و تلاش دانشمندان و متخصصان كشور است كه در بسیاری از زمینه های صنعتی به خودكفایی رسیده ایم.

شعبانی فرد دستیابی به دانش جدید در حوزه پالایش و تولید فرآورده های نفتی را از بركات انقلاب اسلامی دانست.

وی اظهار كرد: خوباوری، عدالت خواهی و اتحاد ملی سه عنصر مهم در شكوفایی و ارتقای جایگاه اقتصادی و سیاسی كشور است كه با همت بزرگ مردان و شیرزنان ایران اسلامی محقق شد.

استاندار استان مركزی توضیح داد: پرهیز از نگاه تك بعدی و تقویت همه جانبه پتانسیل های موجود در كشور باید جدی گرفته شود تا بتوان با تحریم ها و دسیسه های گوناگون دشمن مبارزه كرد.

وی گفت: درحال حاضر انواع تجهیزات سنگین و سبك پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند در استان و توسط صنایع بزرگی همچون كارخانجات ماشین سازی و آذرآب ساخته می شود كه این مهم نوید دهنده آینده ای روشن برای جوانان و نوجوانان است.

شعبانی فرد اضافه كرد: افزایش ظرفیت تولید در حوزه نفت و گاز با كیفیت و استاندارد های بین المللی از اقدامات بعدی در استان است كه باید برنامه ریزی و هماهنگی شود.

وی گفت: بهره گیری از رهنمودهای داهیانه رهبرمعظم انقلاب اسلامی و پیروی از دستورات و راهنمایی های معظم له بهترین راه در رسیدن به كشوری آباد و پیروز است.ك/3

8149/545

سرخط اخبار استان‌ها