خونمايي زمستان در واپسين روزهايش اردبيل را زير موجي از برف و سرما قرار داد

اردبيل – فصل زمستان در اردبيل با خودنمايي در واپسين روزهايش اردبيل و قسمت وسيعي از اين استان را زير موجي از برف و سرما قرار داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ریزش برف از ساعات 22 و 30 دقیقه دوشنبه شب در اردبیل درپی نفوذ جریان هوای پرفشار سرد سطح زمین از عرض های شمالی آغاز شده و رفته رفته زمین های منطقه را سفید پوش كرد.

ارتفاع برف در اردبیل به خاطر همراهی بارش آن با وزش باد و وقوع كولاك از 10 تا 15 سانتیمتر متغیر است و سطح گذرگاه های درون شهری به خصوص در خیابان های فرعی و كوچه ها پوشیده از برف و یخ و لغزنده است.

ایستگاه مركزی هواشناسی اردبیل دمای هوا را در سپیده دم سه شنبه منفی 3 درجه سسیوس (سانتیگراد) ثبت كرده است و ریزش ملایم برف ادامه دارد.

خبرهای رسیده از بارش برف و استقرار هوای سرد در شهرستان های نیر ، نمین و سرعین نیز حكایت دارند.

مركز اطلاعات راه های استان اردبیل اعلام كرد سطح اكثر محورهای مواصلاتی این استان به خاطر ریزش برف لغزنده است و رانندگان باید برای حركت در این جاده ها زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند.

این مركز همچنین میزان برف در بعضی از جاده های كوهستانی و گردنه های استان اردبیل را بطور نسبی سنگین و همراه با كولاك ذكر كرد.

اداره هواشناسی اردبیل روز شنبه گذشته با صدور اطلاعیه ای از نفوذ هوای سرد و برفی در اواخر وقت دوشنبه به این استان خبر داده بود.

پیش بینی می شود كه این وضعیت جوی تافردا (چهارشنبه) ادامه داشته باشد ولی در روز پنج شنبه نیز هوای نقاط سردسیر استان اردبیل سرد و آسمان ابری و مه آلود خواهد بود.

اردبیل از شهرستان های بسیار سردسیر ایران زمین است و ریزش برف و استقرار هوای سرد تا منفی 28 درجه در 28 اسفند ماه در بعضی از سال های استثنایی در این شهرستان سابقه دارد.

592/587