راه اندازي منطقه ويژه اقتصادي زنجان درراستاي توسعه صادرات كشور است

زنجان - عضو شوراي عالي اداري كشور، گفت: راه اندازي منطقه ويژه اقتصادي در اين استان، موجب توسعه صادرات كشور مي شود.

محمد رئوفی نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی یكی از مصوبات سفرهای هیات دولت به زنجان بود كه برای دومین بار در جلسه هیات وزیرات مطرح شد و این بار رای تایید را از كابینه دولت خدمتگزار دریافت كرد.

وی یادآورشد: برای تاسیس منطقه ویژه اقتصادی، زمینی به مساحت بیش از یك هزار هكتار در این استان در نظر گرفته شده است.

رئوفی نژاد به مزایا و منافع راه اندازی این منطقه ویژه اقتصادی اشاره كرد و تحقق آن را موجب توسعه واحد های صنعتی و تولیدی، اشتغالزایی و رشد اقتصادی و رفاه مردم زنجان برشمرد.

استاندار زنجان، گفت: مناطق آزاد تجاری و اقتصادی قوانین خاص خود را دارند و ماهیت آنان تجارت آزاد و خارج از قوانین حاكم بر كشور است.

وی خاطر نشان كرد: در حالی كه در مناطق ویژه اقتصادی، فرصت و زمینه برای فعالیت گسترده واحدهای صنعتی انبوه كه اغلب تولیدات آنان را محصولات صادراتی تشكیل می دهند، فراهم می شود.

رئوفی نژاد افزود: هم اكنون اقدامات اولیه برای آغاز راه اندازی این منطقه ویژه در دست اجرا است و بلافاصله پس از تصویب آن در مجلس عملیات اجرایی آن به صورت رسمی آغاز خواهد شد.

استاندار زنجان، تاسیس منطقه ویژه اقتصادی را برنامه ای زمانبر و طولانی مدت برشمرد و بهره برداری كامل از آن را نیازمند ورود سرمایه گذار بخش خصوصی عنوان كرد.

7319/522

سرخط اخبار استان‌ها