۲۹ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۷:۴۲
کد خبر: 80589229
۰ نفر
توجه به فوتبال پايه در استان ها بايد تقويت شود

يزد- نماينده فدراسيون فوتبال گفت: توجه به فوتبال پايه در سطح استان هاي كشور بايد بيشتر تقويت شود تا شاهد تحولي اساسي در اين رشته باشيم .

' علی شاه مرادی ' در حاشیه مسابقات لیگ منطقه ای كشور در یزد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از وضعیت كنونی در فوتبال پایه ابراز ناخرسندی كرد .

وی با اشاره به اینكه تحول اساسی در ورزش فوتبال زمانی اتفاق می افتد كه یك عزم جدی در سطح كشور به فوتبال پایه و مدارس فوتبال شود ، بر گسترش فعالیت در این بخش مهم تاكید كرد .

نماینده فدراسیون فوتبال خاطر نشان كرد: طی سال های اخیر كارهایی در سطح استان ها برای توسعه فوتبال علمی با راه اندازی مدارس فوتبال صورت گرفته ، ولی به هیچ وجه كافی نیست .

شاه مرادی گفت: باید در تمامی استان های كشور نه تنها در فصل تابستان و ایام تعطیل كه باید در طول سال ما شاهد فعالیت منظم و مستمر مدارس فوتبال با حضور مربیان مجرب باشیم .

به گفته وی تا این امر در عمل در سطح كشور و توسط هیات ها و با همكاری باشگاه ها و مشاركت بخش خصوصی اجرایی نشود ، نمی توان به دنبال معجزه برای موفقیت بیشتر در رشته فوتبال در سطح كلان بود .

وی برگزاری منظم مسابقات لیگ های فوتبال منطقه ای در رده های سنی پایه شامل نوجوانان ، جوانان و امید را گامی مهم در تحقق اهداف اصلی فوتبال ذكر كرد .

این مسئول یادآور شد: باید مسابقات بصورت دائمی با حضور تمامی باشگاه ها برگزار تا شاهد موفقیت و توسعه دقیق فوتبال باشیم كه اگر این امر جنبه عملی به خود گیرد در آینده فوتبال ایران می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد .

وی از برنامه های خوب فدراسیون فوتبال را ، برگزاری لیگ های منطقه ای و توجه به فوتبال پایه و تقویت تیم ها و باشگاه ها عنوان نمود كه صورت گرفته و در آینده هم ادامه خواهد داشت .ك3

7536/1968

سرخط اخبار استان‌ها