خريد و فروش حيوانات وحشي در استان سمنان ممنوع است

سمنان - مدير كل حفاظت محيط زيست استان سمنان از ممنوعيت خريد و فروش گونه‌هاي مختلف جانوري در ايام عيد خبر داد.

'حمید ظهرابی' روز دوشنبه افزود: با توجه به فرا رسیدن سال نو و با توجه به تجربیات سال های قبل، در آستانه سال نو برخی افراد سودجو برای خرید و فروش گونه های مختلف جانوری بومی و غیربومی وحشی در اماكن عمومی اقدام می كنند كه این امر برخلاف موازین قانونی می باشد و به این منظور گشت هایی از ضابطین دادگستری این اداره كل به طور مستمر بر اجرای این قانون نظارت دارند.

وی ادامه داد: كسانی كه اقدام به این امر كنند مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و با آنها برخورد و متخلفین مشمول جرایم نقدی می شوند.

ظهرابی با تقدیر از مردم فهیم استان سمنان در رعایت قوانین زیست محیطی و حفظ و پایبندی به مسائل محیط زیست، از شهروندان خواست گزارش هرگونه تخریب محیط زیست و خرید و فروش جانوران وحشی را با شماره تلفن های 6 - 3373803 به اداره كل حفاظت محیط زیست استان سمنان اطلاع دهند.

وی از مشاركت این اداره كل در طرح ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی خبر داده و ادامه داد: تمهیدات لازم برای ارائه تسهیلات به گردشگران نوروزی از قبیل توزیع بروشور و نصب پلاكارد های زیست محیطی برای معرفی مناطق و گردشگاه ها، راهنمایی‌ها و ارائه توصیه‌های زیست محیطی به مسافران فراهم شده است.

مدیركل حفاظت محیط زیست استان سمنان بازدید رایگان از موزه های تاریخ طبیعی در برای معرفی گونه‌ها و تنوع زیستی، گشت و كنترل مستمر مناطق توسط محیط‌ بانان، ارسال پیامك ‌های زیست محیطی و توزیع كیسه های جمع آوری زباله در روز طبیعت را از جمله برنامه‌های نوروزی این اداره كل ذكر كرد.ك/3

599/608

سرخط اخبار استان‌ها