سيستم اعلان حريق ايستگاه ناوبري فرودگاه پارس آباد راه اندازي شد

پارس آبادمغان، اردبيل – فرماندار پارس آباد گفت: سيستم اعلان حريق ايستگاه ناوبري VOR-DME با سنسورهاي مربوطه در فرودگاه پارس آباد نصب و راه اندازي شد.

'ولی كریمی' روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این سیستم به صورت اتوماتیك هرگونه آتش سوزی و حریق را برای مراكز تعریف شده ایمنی زمینی و آتشنشانی، برج مراقبت پرواز، الكترونیك و پلیس و نیز ده خط تلفن كه برای این دستگاه تعریف شده اطلاع رسانی می كند.

وی، اضافه كرد: برای راه اندازی این سامانه افزون بر 100 میلیون ریال از محل اعتبارات شركت فرودگاه های كشور، سرمایه گذاری شده است.

وی، با بیان اینكه توسعه و گسترش فرودگاه پارس آباد در دستور كار شركت فرودگاه های كشور قرار دارد، ادامه داد: طرح های درزگیری و روكش آسفالت و افزایش پهنای باند این فرودگاه با 27میلیارد ریال اعتبار اولیه با سرعت خوبی در دست اجرا است.

كریمی با اشاره به اهمیت این فرودگاه در پیشرفت همه جانبه پارس آباد و مناطق مجاور، بر اجرای طرح روشنایی باند فرودگاه این شهرستان تاكید كرد.

به گزارش ایرنا، فرودگاه پارس آباد مغان به عنوان قدیمی ترین فرودگاه استان اردبیل در سال 1352 تاسیس و در سال 1381 از شركت كشت و صنعت و دامپروری مغان منفك و تحویل شركت مادر تخصصی فرودگاه های كشور شد.

7121/530

سرخط اخبار استان‌ها