برنامه هاي نوروزي حرم مطهر حضرت معصومه(س) در قم اعلام شد

قم- مدير امور رسانه و اطلاع‌رساني آستان مقدس قم از اعلام برنامه هاي نوروزي حرم مطهر حضرت معصومه(س) خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی آستان حضرت فاطمه معصومه(س)، حجت‌الاسلام 'روح‌الله فاطمی نسب' افزود: برنامه‌های حرم مطهر حضرت معصومه (س) از سی‌ام اسفند‌ماه امسال تا شانزدهم فروردین‌ماه 92 برای زایران و مجاوران بارگاه كریمه اهل‌بیت ارایه می‌شود.

وی خاطر نشان كرد: نیایش صبحگاهی همه روزه در ایام نوروز بعد از نماز صبح توسط حجج اسلام والمسلمین میردامادی و ضیایی در حرم مطهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اجرای برنامه بیان احكام و سخنرانی قبل از نماز ظهر توسط حجج السلام والمسلمین اكبری، امینی و اسماعیلی گفت: سخنرانی حجج اسلام والمسلمین ظهیری، صابری، گنجی و سید ابوالفضل مدرس از برنامه‌های پیش از نماز مغرب در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر است.

فاطمی نسب درباره آیین‌های سخنرانی بعد از نماز مغرب و عشا افزود: در این مراسم، حجج اسلام والمسلمین حیدری كاشانی، مؤمنی، فرحزاد، رفیعی، عباسی، ماندگاری و اویسی به ایراد سخن می‌پردازند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم زیارت عاشورا با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی و مداحی حسینی‌نژاد در نخستین روز از سال 92، بعد از نماز صبح افزود: در این روز، بعد از نماز مغرب و عشا دعای كمیل با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین مؤمنی و مداحی مهدوی‌نژاد قرائت می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین مراسم قرائت دعای روح‌بخش ندبه نیز در روز جمعه، دوم فروردین‌ماه با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین اویسی و مداحی مهدوی‌نژاد برگزار خواهد شد.

فاطمی نسب با اشاره به آیین قرائت دعای توسل، زیارت عاشورا، دعای كمیل و ندبه در هفته اول و دوم از سال جدید با سخنرانی اساتید و فضلای حوزه و مداحی مداحان اهل‌بیت(ع) گفت: آیین قرائت زیارت آل یاسین و پرسش و پاسخ مهدویت با مداحی مهدی حیدرزاده و سخنرانی حجج السلام والمسلمین شاكری،‌ مصطفوی و كلباسی نیز در هفته اول و دوم نوروز ترتیب می باشد.

وی در پایان خاطرنشان كرد: آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه نیز در دوم فرودین ماه امسال به امامت آیت‌الله رضا استادی،‌ 9/1/92 به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی و 16 فرودین سال آینده به امامت آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری اقامه می‌شود. ك/3

/7402/ 550/

سرخط اخبار استان‌ها