فرمانده بسيج وزارتخانه ها و ادارات: كميته امداد باعث انس افراد محروم با نظام شده است

تهران - فرمانده ناحيه مقاومت بسيج وزارتخانه ها و ادارات در مراسم افتتاح پايگاه بسيج دفتر مركزي كميته امداد امام خميني(ره)گفت: اين نهاد باعث انس افراد محروم با نظام شده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سرهنگ 'محمد سراج' افزود: ‌افراد محروم با انقلاب اسلامی ایران انس و نسبت به نظام احساس تعلق دارند به همین دلیل عضویت در بسیج را به عنوان یك وظیفه می دانند كه این امر مدیون تلاش انسان های انقلابی و پركار و خدوم كمیته امداد است كه در اقصی نقاط كشور در مناطق محروم و روستاها و شهرها برای محرومان دست یاری به سمت مددجویان دراز كرده است.

وی بسیج و كمیته امداد امام(ره)را از یك جنس معرفی كرد و ادامه داد:‌ این دو، نهادهای انقلابی و مردمی هستند كه با كف جامعه ارتباط دارند یعنی عمده اعضای بسیج از مردم كوچه بازار علی الخصوص محرومین هستند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی كمیته امداد امام خمینی(ره)،‌ سراج در این مراسم به پژوهش های انجام شده در ارتباط با علت عضویت افراد در بسیج اشاره كرد و اظهار داشت: چنانچه عضوی از یك خانواده در جبهه حضور داشته یا یكی از افراد خانواده فرهنگی باشد و یا فردی درآمدش كمتر است، حضور فرزندش در بسیج معنادار است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج وزارتخانه ها و ادارات گفت: باید در بسیج دو ویژگی برجسته از پیامبر گرامی اسلام(ص) پیگیری شود، با دشمنان اسلام، انقلاب و بشریت و انسانیت سخت و محكم و پولادین باشند و از طرفی نسبت به مردم و افراد نیازمند رحمت باشند كه به لطف الهی در بسیج امداد مشاهده شده است.

وی با بیان اینكه بسیج باید خودش را متناسب با شرایط دهه چهارم انقلاب آماده كند، اظهار داشت: اقدامات دشمنان در این دهه متفاوت با دهه اول انقلاب است؛ در دهه اول انقلاب اسلامی دشمن درصدد انحراف انقلاب اسلامی برآمده و بطور كلی با مشكلات امنیتی و دفاعی مواجه بودیم كه بسیج باید كار امنیتی و دفاعی می كرد.

وی افزود: امروز تهدید نظامی بر ما متصور نیست، بدخیم ترین دشمنان ما امروز تهدید نظامی علیه ایران را منتفی می دانند و به لطف خداوند متعال و تلاش جوانان این مرز و بوم نیاز به هیچ كشوری برای دفاع خودمان نداریم.

به گفته وی، ‌امروز در دهه چهارم انقلاب دهه پیشرفت به همراه عدالت دشمن همان دشمن دهه اول انقلاب است با این تفاوت كه به دنبال تغییر و سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و از مسیر فرهنگی و در قالب جنگ نرم به دنبال تحقق این امر است.

سراج با بیان اینكه باید نیروهای انقلاب در طراز انقلاب تربیت شوند، یادآورشد: محتوایی كه در دانشگاه ها تدریس می شود با تفكر اسلامی ما سازگاری ندارد، بسیج باید در این امر اهتمام و متناسب با تهدید اقدام كند كه در قالب طرح صالحین به این امر توجه شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج وزارتخانه ها و ادارات به انتخابات پیش رو و حساس بودن آن اشاره كرد و افزود: نتیجه این انتخابات در بیداری اسلامی منطقه اثر خواهد داشت.

اجتمام(1)1880**1558

سرخط اخبار جامعه