مذاكرات تلفني وزراي خارجه آمريكا و تركيه بيشتر شد

آنكارا- در آستانه سفر رييس جمهوري آمريكا به سرزمينهاي اشغالي و ديدار وي با مسوولان رژيم صهيونيستي، مذاكرات تلفني وزراي خارجه آمريكا و تركيه بيشتر شد.

به گزارش ایرنا، رسانه های تركیه امروز (دوشنبه) نوشتند كه 'جان كری' و 'احمد داود اوغلو' وزرای امور خارجه امریكا و تركیه در چهار روز گذشته، سه بار درباره تحولات منطقه و اوضاع سوریه مذاكره تلفنی انجام داده اند.

به نوشته پایگاه خبری 'تی .جی. آر .تی'، در سفر وزیر امور خارجه تركیه به شهرستان 'مرسین' در جنوب تركیه، داود اوغلو مجبور شد به علت دو تماس تلفنی جان كری، سخنرانی خود را برای مردم این شهر را ناتمام بگذارد.

بنا بر این گزارش، وزیر خارجه تركیه در پاسخ به یكی از خبرنگاران در باره محتوای این مذاكرات فقط گفته است: مطلب خاصی نبود، بیشتر در باره محتوای مذاكرات چند روز پیش ما در آنكارا بود.

ناظران آگاه عقیده دارند كه محور تماس های تلفنی در آستانه سفر 'باراك اوباما' رییس جمهوری آمریكا به اراضی اشغالی به احتمال قوی در باره دو موضوع مهم سوریه و مناسبات رژیم صهیونیستی با تركیه بوده است.

به عقیده این منابع، طرفین در آستانه تصمیم گیری های مهم در باره این موضوعات هستند.

گفته می شود كه میانجیگری آمریكا برای بهبود روابط رژیم صهیونیستی و دولت تركیه در گفت وگوهای اوباما با مسوولان این رژیم، مورد بحث قرار خواهد گرفت.

خاورم ** 2010** 230 **1515**1516

سرخط اخبار جهان