امام جمعه سرپل ذهاب: امر به معروف و نهي از منكر ضامن بقاي اسلام است

سرپل ذهاب - قصرشيرين - امام جمعه سرپل ذهاب گفت: امر به معروف و نهي از منكر ضامن تداوم و بقاي اسلام است و جامعه را از آسيب ها و انحرافات احلاقي و انواع جرايم و بزهكاري ها پاك مي كند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین 'مجید صفدری' روز دوشنبه در همایش امر به معروف و نهی از منكر كه در سالن اجتماعات شبكه بهداشت و درمان و با حضور كاركنان مراكز درمانی و بیمارستان این شهرستان برگزار شد، افزود: پیامبر اكرم (ص) امت اسلام را بهترین امت دنیا دانست كه خدا آن را به وجود آورده و دلیل این امر مهم را امر به معروف و نهی از منكر دانسته اند.

وی تصریح كرد: پیامبر (ص) طبیب اسلام بود، دارویش امر به معروف و ابزار جراحیش نهی از منكر است لذا بر امت پیامبر واجب است كه در هر زمانی این فریضه واجب را انجام دهند.

صفدری گفت: امر به معروف ونهی از منكر شرایط ویژه ایی دارد و هر جا و زمانی نمی شود از آن استفاده كرد، اما در جامعه اسلامی اگر خلافی انجام شود، نمی شود بی تفاوت باشیم و باید تذكر داد تا درمان شود.

وی خاطر نشان كرد: معروف دعوت به خوبی ها است كه در اسلام جز واجبات و مستحبات است و منكر نهی از بدی هاست كه این هم در اسلام حرام و مكروهات است.

خطیب جمعه سرپل ذهاب گفت: امر به معروف و نهی از منكر در اسلام بصورت قلبی، زبانی و عملی است و وظیفه ای همگانی است كه اجرای لسانی آن بر همه مردم واجب است.ك/2

7399/9102

سرخط اخبار استان‌ها