دانش آموزان برترمسابقات فرهنگي هنري ديرتجليل شدند

بوشهر- در آييني با حضور جمعي از مسوولان شهرستان، آيين تجليل از دانش‌آموزان برتر و برگزيده مسابقات فرهنگي و هنري، قرآن و نماز شهرستان دير برگزار شد.

به گزارش ایرنا، امام جمعه دیردراین آیین گفت: به بركت خون پاك شهدا، امام راحل و نظام مقدس جمهوری اسلامی روحیه خودباوری واعتماد به نفس درجوانان و نوجوانان زنده شد.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی افزود: امروز نسل انقلابی وجوانان مومن ومتعهد ایران می توانند درهمه عرصه ها افتخار بیافریند و این افتخار نشانه استعداد و نبوغ فكری و ایمانی آنان است كه توانسته ایران به عنوان الگو درجهان مطرح كند.

وی گفت: اكنون باید از راه وروش بانوی نمونه اسلام وشیر زن كربلا حضرت زینب(س) درس استقامت و پایداری بیاموزیم و او را به الگویی در زندگی خود به كارببریم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیر گفت: دانش آموزان باید علاوه برتحصیل علم ودانش درزمینه تهذیب نفس واخلاق تلاش جدی داشته باشند.

عبدالرسول صالحی افزود: سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه تعلیم وتربیت درآموزش و پرورش كه مهم‌ترین و تاثیرگذارترین دستگاه فرهنگی كشور است، نشان داده شده است.

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش دیر گفت: این مسابقات در 14رشته‌ قرآنی شامل، حفظ، مفاهیم و تفسیر، نهج البلاغه و احكام، قرائت، انشای نماز و اذان و در بخش هنرهای دستی، تجسمی و ادبی برگزار شده است.

اسماعیل مختارزاده اضافه كرد: در مجموع دو هزارو260نفر از دانش‌آموزان در این مسابقات شركت كردند كه 245 نفرحائز رتبه شدند.

وی اظهار كرد: شناسایی و پرورش استعدادهای نوجوانان و جوانان از جمله اهداف برگزاری این مسابقات است.

در این مراسم از245دانش‌آموز برتر شركت كننده دراین مسابقات تجلیل شد. ك/2

7207/539

سرخط اخبار استان‌ها