جشنواره مد و لباس رويداد ارزشمند و ماندني در زمينه پوشاك است

تهران- معاون هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به تاكيد همه بزرگان بر موضوع پوشاك اشاره كرد و گفت: دومين جشنواره مد و لباس فجر اقدام ارزشمند و به يادماندني در اين زمينه محسوب مي شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا،'حمید شاه آبادی' در آئین اختتامیه دومین جشنواره مد و لباس فجر كه شامگاه یكشنبه در تالار وحدت تهران برگزار شد،اظهار داشت: اهمیت مد و لباس ما را برآن داشت تا با اهتمام و تلاشی بیشتر به برگزاری دومین دوره این جشنواره بپردازیم .

وی ضمن اظهار امیدواری از برگزاری بهتر و باشكوه تر جشنواره سوم مد و لباس فجر عنوان كرد:امیدواریم در سال‌های آینده نیز ادامه داشته باشد تا شاهد تحولات اساسی در حوزه مد و لباس كشورمان باشیم.

معاون امورهنری وزیرارشاد جشنواره‌ امسال را درمقایسه با دوره گذشته این رویداد فرهنگی گسترده تر و متنوع تر توصیف كرد و گفت: در ابتدا همه گمان می‌كردند برگزاری این جشنواره امكان‌پذیر نیست و ممكن است عواقبی را در برداشته باشد،اما این اقدام جسورانه به خوبی انجام شد و توانست نتایج خوبی را در پی داشته باشد.

وی ادامه داد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همواره دغدغه جدی در حوزه مد و لباس داشته و در تمام جلسه‌های كارگروه ساماندهی مد و لباس حضور یافته است.

شاه‌آبادی افزود: وزیر ارشاد برای ساماندهی پارچه‌ و مانتو و اخذ مجوز برای واردات مانتو با دقت عمل بالایی اقدام ‌كرده و نشان داده كه همت جدی و عالی برای تحقق اهداف خود در حوزه مد و لباس دارد.

معاون وزیر ارشاد اسلامی داد: دومین جشنواره مد و لباس فجر در فضایی بالغ بر 35 هزار متر مربع فضای كارگروهی و با حضور 45 دانشگاه، دانشكده، مؤسسات و نشریات تخصصی كار خود را آغاز كرد كه گستردگی فضای موجود نسبت به سال‌های قبل دغدغه‌های برگزاری این جشنواره را افزایش داده بود.

درادامه این مراسم از كتاب مقالات جشنواره با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون امور هنری وزیر رونمایی شد.

معرفی برگزیدگان این رویداد فرهنگی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

دومین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر از 13 تا 23 اسفند ماه در مصلای تهران برپا شد و قرار بود مراسم اختتامیه آن 23 ماه جاری برگزار شود اما به دلیل استقبال مخاطبان تا روز جمعه 25 اسفند تمدید شد.

مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان این رقابت شامگاه یكشنبه با یك ساعت و نیم تاخیر در تالار وحدت برگزار شد.

فراهنگ3**9173**1588

سرخط اخبار فرهنگ