پرداختن به اقتصاد مقاومتي و حمايت از كار باعث كاهش قاچاق كالا مي شود

گرگان - جانشين رياست كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز گلستان گفت: پرداختن به حوزه اقتصاد مقاومتي و حمايت از كار و سرمايه ايراني، باعث كمرنگ تر شدن قاچاق كالا در كشور مي شود.

'علی رضا جمشیدی' روز گذشته در هشتمین و آخرین نشست كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان در سال 91 افزود: این امر نیز مستلزم كار فرهنگی، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب برای تنویر افكار عمومی است.

وی ادامه داد: در بحث اقتصاد مقاومتی كه تدبیر و تأكید رهبر معظم انقلاب است و وظیفه همه ماست تا در سال جدید نیز با جدیت به آن بپردازیم، بخشی از امور، مربوط به همكاری عمومی و مردمی است و بخشی از امور و اقدامات نیز در حوزه تدابیر دولتی و حاكمیتی صورت می گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خاطرنشان كرد: انتظارمان این است كه دستگاه های متولی حوزه فكر، فرهنگ و اندیشه به ویژه صدا و سیما و سایر رسانه های پرمخاطب جمعی با توجه به اهمیت موضوع، در این حوزه به اندازه كافی اطلاع رسانی و فرهنگ سازی داشته باشند.

وی در ادامه سه آیتم سیاست گذاری كلان در سطح كشور و تصمیم سازی، اجرای مصوبات، آیین نامه ها و دستورالعمل های سیاست گذاری شده در سطح كلان توسط دستگاه های اجرایی و نیز كنترل جدی مناطق مرزی به ویژه مناطقی كه امكان ورود و خروج كالای قاچاق در آن ها وجود دارد را به عنوان مهم ترین اقدامات حاكمیتی در حوزه مبارزه با قاچاق كالا و ارز در كنار فرهنگ سازی عمومی برشمرد.

جمشیدی در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع انتخابات آتی اظهار كرد: طبیعتا دشمنان از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام اسلامی استفاده خواهند كرد و همه باید هوشیار باشیم كه در این ایام، آب به آسیاب دشمن نریزیم و هر شخصی از مدیر گرفته تا كارشناس در هر سطح و سمتی در مسیر حل مشكلات مردم و منافع عمومی گام بردارد.

وی با تأكید بر موضوع نظارت بر بازار و قیمت ها گفت: به لطف الهی و با همت و درایت ریاست محترم جمهور و دولت خدمت گذار، در آستانه سال نو بخشی از التهابات موجود در بازار از بین رفته و دغدغه مردم كمتر شده است كه ادامه این روند با تلاش و پشتكار همه عزیزان از مسوولان كشور و استان گرفته تا خود مردم میسر خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در ادامه گفت: استقرار و استمرار حكومت دینی منوط به میدان داری مردمی است.

جمشیدی افزود:‌ ما معتقدیم كه جمهوری اسلامی، حكومتی با ویژگی مردم سالاری دینی است و مردم ما از اولین روزهای انقلاب تا به امروز در تمام صحنه ها و عرصه ها حضور پررنگی داشته و دارند و قطعا با شناختی كه از مردم متدین و ولایتمدار داریم، این رفتار را ادامه خواهند داد.

وی با بیان این كه نقش پررنگ همكاری عمومی را باید در تمام حوزه ها جدی گرفت، تصریح كرد: در تمام حوزه ها به ویژه مسائل اجتماعی و اقتصادی اگر بخواهیم كاری را منهای همكاری عمومی انجام دهیم، قطعا موفقیتی را به دست نخواهیم آورد.

602

سرخط اخبار استان‌ها