ماهي قرمز يكي ازعوامل بروز بيماري براي انسان است

آبادان- رييس شبكه دامپزشكي آبادان گفت: ماهي قرمز يكي از عوامل بروز بيماري براي انسان است از اينرو بايد درنگهداري آن احتياط كرد.

دكتر' مهدی آقالر' روزدوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شرایط نگهداری ماهی قرمز به عواملی نظیر هوا، دما، آب و غذا به مقدار مناسب نیاز دارد تا هم خود سالم بماند و هم احتمالا سلامت انسان به مخاطره نیفتد.

وی گفت: كارشناسان دامپزشكی در نظارت‌های ادواری كه از مراكز تهیه، تكثیر و پرورش ماهیان به عمل می‌آورند، ضمن نمونه‌برداری از آب و ماهی، موارد بیماری‌های ویروسی، باكتریایی، انگلی و قارچی را كه از سوی سازمان بهداشت جهانی‌ به عنوان بیماری‌های اولویت‌دار اعلام شده است، در آزمایشگاه مورد بررسی قرار داده و اقدامات پیشگیری و درمان را به انجام می رسانند.

دكتر آقالر افزود: حمل ‌و نقل ماهی نیز از شرایط خاصی برخوردار است كه برای این مراكز در نظر گرفته شده تا ماهی‌ها با خودروهای مناسب و بهداشتی به مراكزعرضه انتقال داده شوند.

وی اظهار داشت: در صورت رعایت نكردن بهداشت، این موجود زنده نیز می‌تواند همانند سایر موجودات بیماری ‌زا شود كه مهم‌ترین آنها بیماری‌های گوارشی و زخم‌های پوستی است.

آقالر افزود: كودكان، افراد مسن و كسانی كه دچار نقص سیستم ایمنی هستند از سایرین حساس‌ترند.

وی گفت: از میان بیماری‌های مشترك بین آبزیان و انسان كه ممكن است مخاطرات بهداشتی به همراه داشته باشد، اریزپیلوئید، ویبریوز، سالمونلوز، میكو باكتریوم ماریوم، كلوستریدیوم بوتولینوم، یرسینیوز و دیگر موارد اشاره كرد.

آقالر افزود: ماهی قرمز در دمای بالای 25 درجه سانتی‌ گراد آسیب ‌پذیر است و تغییرات ناگهانی دما باعث مرگ آن می‌شود.

وی مناسب‌ترین دما برای ماهی قرمز را بین 10 تا 25 درجه سانتیگراد دانست و گفت: ماهی‌ها به اكسیژن موجود در هوا احتیاج مبرم دارند و این اكسیژن از راه سطح هوایی درتماس با آب و ورود به ظرف نگهداری ماهی تامین می‌شود. دكتر آقالر افزود: استفاده از آب شهری برای ماهی قرمز مشكل خاصی ایجاد نمی‌كند، فقط برای نداشتن كلر، پیش از عوض كردن آب آن، باید به مدت حداقل 24 ساعت آب در ظرف مجزا بماند تا با این عمل كلر موجود در آب از بین و دمای محیط را پیدا ‌كند.

رییس دامپزشكی آبادان خاطرنشان كرد كه بهتر است هر هفته یك یا دو نوبت و فقط نیمی از آب ظرف ماهی تعویض شود.

وی گفت: اگر در شبانه روز یك یا دو نوبت غذا به ماهی بدهیم، نیاز آن برطرف می‌شود،غذاهای كم‌پروتیین و سرشار از كربوهیدرات مناسب هستند و تا حد امكان بهتر است از غذاهای آماده، آن هم به اندازه‌ای كه در آب باقی نماند، استفاده شود.

دكتر آقالر از شهروندان خواست ماهی قرمز شب عید خود را از مراكز معتبر مورد نظارت دامپزشكی تهیه كنید.

وی افزود: شهروندان و بویژه كودكان از دست زدن به ماهی قرمز یا آب محفظه مربوط به آن، بدون دستكش خودداری كنند و باید دست‌ها و ظروف استفاده شده برای آب ماهی را با آب و صابون شسته شود.

دكتر آقالر خاطرنشان كرد: در صورت مشاهده زخم‌های پوستی و علایم بیماری‌های گوارشی مثل دل درد و اسهال باید به پزشك مراجعه كرد.

رییس شبكه دامپزشكی آبادان افزود: افرادی كه حساس هستند یا سابقه آلرژی دارند باید از دست زدن به ماهی خودداری كنند.

وی از شهروندان خواست از رها كردن ماهیان قرمز و زینتی در رودخانه، تالاب‌ها و آب‌های آزاد خودداری كنند.

538/7103

سرخط اخبار استان‌ها