98 پايگاه اورژانس 115 در ايام عيد به حالت آماده باش است

تبريز- سرپرست مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي آذربايجان شرقي با اشاره به آماده باش كامل اورژانس 115 استان در ايام تعطيل گفت: 98 پايگاه شامل 67 پايگاه شهري و 31 پايگاه جاده اي و سه ايستگاه سلامت در اين روزها آماده خدمات رساني به مردم است.

' رسول صادق ' روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار كرد: مركز فوریت های پزشكی استان به عنوان مركزیت شمالغرب كشور انتخاب شده و در ایام نوروز به طورمتوسط روزانه هفت پایگاه اورژانس در استان های آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان از لحاظ وضعیت آماده باش، توسط اورژانس آذربایجان شرقی، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی گفت: مرخصی های تمام كاركنان اورژانس لغو شده و آمبولانس های اورژانس از 27 اسفند تا 17 فروردین در حاشیه جاده ها و در فواصل 30 تا 35 كیلومتری ورودی شهرها مستقر می شوند.

صادق ادامه داد: با توجه به اینكه اغلب سوانح رانندگی در نزدیكی و در 30 كیلومتری شهرها به هر دلیل اعم از خواب آلودگی راننده و یا عجله برای رسیدن، به وقوع می پیوندد رانندگان باید برای رسیدن به مقصد عجله نكنند و در صورت خستگی در اولین پاركینگ جاده‌ای استراحت كنند.

وی از افزایش احتمال مسمومیت های غذایی در ایام نوروز خبر داد و گفت: مسافران باید در استفاده از غذاهای كنسرو شده و مانده دقت كرده و به تاریخ انقضای آن توجه كنند.

سرپرست مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی استان گفت: در این مدت روابط عمومی مركز برای اجرای طرح تكریم ارباب رجوع، بازرسی های غیر منتظره ای در زمان هایی غیر از ساعات اداری از پایگاههای اورژانس خواهد داشت.

وی از مردم خواست در هنگام مشاهده سوانح رانندگی پیش از اطمینان از وجود مصدوم با اورژانس تماس نگیرند چرا كه در موارد متعددی پس از اعزام آمبولانس ها به محل حادثه متوجه می شویم كه هیچ مصدومی وجود ندارد.

صادق از رانندگان تردد كننده در جاده ها خواست در صورت بروز سانحه رانندگی، در منتهی الیه سمت راست جاده توقف كنند و سپس به بررسی صحنه ی حادثه پرداخته و مراتب را به مراجع ذیربط اعم از پلیس 110 و 115 گزارش دهند.

وی همچنین از مردم درخواست كرد راه را برای آمبولانس های اورژانس باز كنند.

8120/587

سرخط اخبار استان‌ها