۲۲ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۱۰:۰۳
کد خبر: 80580859
۰ نفر
بيو تروريسم، از 'وديع حداد' تا 'هوگو چاوز'

گروه پژوهش هاي خبري-اظهارات مقام هاي سياسي ونزوئلا در پي مرگ مرموز هوگو چاوز اين شائبه كه وي نيز مانند برخي شخصيت هاي سياسي خاورميانه، يكي از قربانيان بيوتروريسم صهيونيستي باشد را تقويت مي كند.

'نیكلاس مادورو' معاون چاوز همزمان با اعلام مرگ چاوز، آمریكا را به مبتلا كردن رییس جمهور ونزوئلا به بیماری سرطان متهم كرد و بیان داشت: ما هیچ شكی نداریم كه چاوز به وسیله دشمنان تاریخی وطنمان به سرطان مبتلا شده است. مادورو شرایط هوگو چاوز را با یاسر عرفات رییس سابق تشكیلات خودگردان فلسطین مقایسه كرد. مادورو پیش از مرگ چاوز و در زمانی كه حال وی به وخامت گذارده بود نیز از توطئه دشمنان خارجی برای مرگ وی خبر داده بود.

چاوز پیش از مرگ خود و در دوره درمان بیماری، همزمان با ابتلا 'كریستینا فرناندز' رییس جمهوری آرژانتین به بیماری سرطان اعلام داشت كه نمی خواهد كسی یا كشوری را متهم كند اما این عجیب نیست كه فكر كنیم آنها تكنولوژی خاصی در اختیار دارند كه می توانند با آن عده ای را به سرطان مبتلا كنند و تا به حال هم كسی درباره آن تكنولوژی چیزی نشنیده باشد.

پایگاه اینترنتی پرس تی وی در گزارشی به اظهارات چاوز پیش از مرگش اشاره كرد. چاوز یك سال پیش در رادیو ملی ونزوئلا اعلام كرده بود: این خیلی عجیب است كه (فرناندو) لوگو سرطان گرفت، دیلما (روسف) هم همینطور، من هم در حالی كه به انتخابات بعدی نزدیك می‌شویم، دچار این بیماری شدم، مدت زیادی از بیماری لولا (داسیلوا) نمی‌گذرد كه اكنون كریستینا (كرچنر) نیز سرطان گرفته است... توضیح این موضوع بسیار دشوار است، حتی با در نظر گرفتن قانون احتمال نیز آنچه كه بر سر رهبران امریكای لاتین می‎آید بسیار عجیب است، خیلی عجیب!

محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران نیز در پیام تسلیت خود مرگ چاوز را پس از یك بیماری مشكوك مطرح كرد.

تردیدی در این باره وجود ندارد كه چاوز یكی از نگرانی های اصلی رژیم صهیونیستی در آمریكای لاتین به دلیل تعامل سازنده او با محور مقاومت و دفاع از آرمان فلسطین بود.

شیخ ˈنافذ عزامˈ عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفتگو با فلسطین الیوم موضع حمایتی و جسورانه ˈچاوزˈ از مساله فلسطین را ستود. او در این مصاحبه ˈچاوزˈ را مبارزی معرفی می كند كه به خاطر آزادی جنگید و از حقوق مردم فلسطین و همه مظلومان جهان دفاع كرد. ˈصلاح البردویلˈ یكی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی هم ضمن تسلیت به مردم ونزوئلا گفت: مرگ ˈ چاوزˈ فقدان رهبری است كه به آمریكا و اسراییل ˈنهˈ می گفت.

بنا به نوشته روزنامه السفیر لبنان، رییس جمهور ونزوئلا در جایگاه های مختلف افتخاراتی زیادی را كسب كرده است كه مهمترین این افتخارات، قطع رابطه با اسراییل است و ˈچاوزˈ این اقدام را در عكس العمل به جنایات این رژیم علیه لبنان و فلسطین انجام داده است. السفیر می افزاید: این اقدامی است كه هیچ یك از رهبران و روسای كشورهای عربی شهامت آن را ندارند.

مرگ چاوز به علت بیماری سرطان و اعلام شك و شبهه در نحوه ابتلا وی به این بیماری در حالی رخ داده است كه پیش از این نیز بحث هایی در باره 'ترورهای بیولوژیك سران سیاسی و شخصیت های مخالف' از سوی آمریكا و رژیم صهیونیستی مطرح بوده است.

نگاهی به گذشته و تاریخچه مرگ های مشكوك سران سیاسی مخالف رژیم صهیونیستی و آمریكا، بخصوص فعالان فلسطینی از جنایت های این رژیم پرده برمی دارد. ابتلای شخصیت های مخالف رژیم صهیونیستی به بیماری های مزمن و بعضا مرموز منجر به مرگ، با هدف از میان برداشتن، مساله ای است كه از سوی رسانه ها و كارشناسان سیاسی بارها مطرح شده است. استفاده از سموم خوراكی و تزریق سم و یا ویروس های كشنده از روش های این نوع ترورها است كه در شبكه های جاسوسی و امنیتی رژیم تروریستی رواج دارد.

یاسر عرفات رییس حكومت خودگردان فلسطین از زمان تاسیس و بنیانگذار جنبش فتح، عبدالعزیز حكیم رهبر مجلس اعلای اسلامی عراق، خالد مشعل رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و ودیع حداد از رهبران جنبش آزادی بخش فلسطین از قربانیان حوادث ترورهای بیولوژیكی از سوی دستگاه امنیتی رژیم غاصب اسراییل بوده اند كه البته ترور خالد مشعل ناموفق بود.** ودیع حداد

------------

ودیع حداد، پزشك فلسطینی كه در لحظات آخر زندگی اش به آلمان شرقی رفته بود در سال 1978 جان سپرد. بسیاری از دوستان وی به دنبال حل معمای مرگش بودند. وی دچار بیماری سخت و ناشناخته ای در سیستم دفاعی شده بود. رژیم صهیونیستی از دانستن این نكته كه وی به شكلات بلژیكی علاقه مند است وی را مسموم و از طریق یكی از جاسوسان خود بسته ای از این شكلات را برای وی ارسال كرد. پس از خوردن شكلات ها وی شروع به كاهش وزن كرد و پس از وخیم شدن حالش درگذشت.** یاسر عرفات

--------------

یاسر عرفات، رییس تشكیلات خودگران فلسطین، رییس سازمان آزادی بخش فلسطین و همچنین رییس و بنیانگذار جنبش فتح یكی از جنجالی ترین قربانیان بیوتروریسم بود كه با گذشت سال ها از مرگ مرموزش، پرونده درگذشت وی همچنان باز است. منابع رسمی فلسطین در سال 2004 از ابتلا وی به بیماری آنفولانزا خبر دادند. پس از مدتی عرفات دچار دردهای شدید در ناحیه شكمی و كاهش غیرعادی سلول های قرمز شد و به بیمارستان نظامی در پاریس انتقال یافت. یاسر عرفات بعد از مدت كوتاهی به كما رفت و در حالی كه پزشكان، علیرغم انجام آزمایش های متعدد نتوانستند علت بیماری را تشخیص دهند، درگذشت.

مرگ سریع یاسر عرفات باعث شد تا توجه ها به سمت عمدی بودن آن سوق یابد. این تردید زمانی كه شبكه تلویزیونی الجزیره از وجود مقادیر غیرطبیعی تشعشعات پلوتونیوم در وسایل عرفات خبرداد؛ قوت گرفت. پلوتونیوم یك عنصر شیمیایی رادیواكتیو و فلزی است كه راهیابی آن به بدن، سبب ابتلا به سرطان می شود. به دنبال این موضوع همسر یاسر عرفات خواستار نبش قبر وی شد. نبش قبر عرفات زمانی از سوی همسرش مطرح شد كه كارشناسان سوئیسی از وجود مواد سمی در وسایل وی خبر دادند. نتایج قطعی آزمایش ها و نمونه برداری ها از جسد یاسر عرفات هنوز اعلام نشده است.**عبدالعزیز حكیم

---------------

سید عبدالعزیز حكیم سیاستمدار شیعه عراقی و رهبر مجلس اعلای اسلامی عراق از سال 2003 تا پایان عمرش بود. ابتلای وی به بیماری سرطان در سال 2009 میلادی در مركز سرطان دانشگاه تگزاس مورد تشخیص قرار گرفت و بعد از سه سال درگذشت. یكی از نزدیكان مجلس اعلای عراق در مورد مرگ سید عبدالعزیز اظهار تردید كرد و به نقل از پزشكان اعلام كرد كه كه احتمالا ابتلای وی به این بیماری به دلیل مسمومیت های خارجی بوده است كه یا به وی خورانده و یا تزریق شده است. خوراندن قهوه اردنی به عبدالعزیز حكیم در سال 2007، به هنگام سفر به اردن و ابتلا به سرطان ریه و مثانه در همان سال، شبهه مرگ مشكوك وی را تقویت می كند. حكیم در جریان این سفر با تعارف شاه اردن قهوه نوشید و پس از گذشته ساعاتی درد شدیدی در معده خود احساس كرده بود. برخی از پزشكان معالج وی با توجه به نتایج آزمایشات اعلام كرد كه وی به سم تالیوم آلوده شده است. تالیوم ماده ای بسیارسمی است و ضمن استفاده در ساخت مرگ موش و حشره كشها سبب بروز سرطان نیز می شود.** خالد مشعل و ترور ناموفق

------------------------

خالد مشعل رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و از بنیانگذاران این جنبش است. خالد مشعل در سال 1995 از سوی اعضای موساد مورد سوء قصد قرار گرفت، اما جان سالم به در برد. دو جاسوس كانادایی موساد زمانی كه مشعل از دفتر كارش خارج شد، ماده ای سمی به نام 'فنتانیل' را به داخل گوش وی اسپری كردند. فنتانیل ماده ای شیمیایی است كه ظرف 48 ساعت فرد مورد نظر را كشته و اثری از خود برجای نمی گذارد. دو مامور موساد در حال فرار از سوی راننده شخصی و مامور امنیتی مشعل دستگیر شدند. گفته می شود مشعل، با پادزهری كه اردنی ها به دست آوردند از مرگ حتمی نجات یافت.

** موساد و سیا؛ بزرگترین تروریست های جهانی

-------------------------------------------

رژیم صهیونیستی و سیا تاكنون بیشترین سوابق ترور رهبران و مبارزان سیاسی ضد امپریالیستی و ضد صهیونیستی را در پرونده خود دارا بوده اند. آموزش ترورهای خاموش و هدفمند به نیروها و جاسوس ها در یك موسسات بیولوژیك و فوق سری صورت می گیرد. رژیم صهیونیستی در یك مكان فوق سری، سلاح های بیولوژیك پیشرفته ای برای انجام ترور مخالفین خود طراحی می كند. ترورهای شكلاتی، سم های كشنده و ویروس های مرگبار از محصولات این موسسه است.

رژیم صهیونیستی به شدت رسانه هایش را در خصوص پرداختن به این موضوعات رصد می كند و خفقان اطلاعاتی در این مورد وجود دارد.

موسسه تحقیقات بیولوژیك اسراییل موسوم به IIBR (Israel Institute for Biological Research) توسط ارنست دیوید برگمن، مشاور علمی دیوید بن گوریون نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی در سال 1952 تاسیس شد. این موسسه در 20 كیلومتری جنوب تل آویو واقع شده است.

رژیم صهیونیستی و آمریكا در مبتلا كردن مخالفان خود به بیماری های كشنده و مهلك تلاش می كنند تا مرگ فرد مورد نظر را طبیعی جلوه داده و در افكار ایجاد انحراف كنند. این در حالی است كه بسیاری از سیاستمداران مشهور و مبارز علیه آمریكا و رژیم اسراییل همچون چاوز، یاسر عرفات و ودیع حداد كه تاكنون هدف ترور قرار گرفته اند همگی در اثر بیماری های مشكوك، مشابه و بعضا ناشناس به قتل رسیده اند و اطرافیان نزدیك آنها نیز به این نكته اذعان داشته اند. فیدل كاسترو نیز از دیگر رهبران ضد آمریكایی آمریكای لاتین است كه به گفته'فابیان اسكالانته' محافظ شخصی اش 638 بار مورد سوء قصد از سوی عوامل سیا قرار گرفته است. جاسازی عوامل بیولوژیكی در لباس غواصی كاسترو، قرص های مرگ آور، زنان فریبنده و آلوده به سم های كشنده، سیكار برگ انفجاری، و تك تیراندازها نمونه هایی از چند صد روش آمریكا برای ترور كاسترو بوده است.

9283**9241