آيت الله سيد مجتبي موسوي لاري نماينده ولي فقيه در لارستان دار فاني را وداع گفت

شيراز - مسوول روابط عمومي فرمانداري ويژه لارستان گفت:آيت الله سيد مجتبي موسوي لاري نماينده ولي فقيه درلارستان و موسس مركز نشر معارف اسلامي در جهان ، بامداد شنبه در سن 77 سالگي در بيمارستان امام رضا(ع) اين شهردار فاني را وداع گفت.

محسن حجتی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت:پیكرمطهر این عالم ربانی ساعت هشت صبح روز دوشنبه 21 اسفند از محل استادیوم تختی لار با حضورعلما و مقامات رسمی كشورتشییع و در كتابخانه شخصی این عالم فقید كه در جوار گلزار شهدای لار واقع شده است به خاك سپرده خواهد شد.

وی افزود:مقرر شده است آیت الله 'سید موسی شبیری زنجانی' از مراجع عظام تقلید بر پیكر مطهر این عالم وارسته نماز گزارد.

حجتی ادامه داد:مرحوم آیت الله موسوی لاری از سال 1358 خورشیدی به سمت نماینده ولی فقیه در لارستان منصوب شد و تا آخرین لحظه حیات در این سمت به ارشاد مردم این منطقه مبادرت داشت.

مرحوم آیت الله سید مجتبی موسوی لاری فرزند مرحوم آیت الله سید علی اصغرلاری و نوه شادروان آیت الله سید عبدالحسین لاری اولین موسس حكومت ایرانی در ایران،تحصیلات ابتدایی و مقدماتی علوم اسلامی را نزد پدر درلار فراگرفت و در سال 1332 خورشیدی برای ادامه تحصیل راهی قم شد و دروس سطح و خارج را از محضر مراجع و بزرگان حوزه تلمذ كرد.

مرحوم آیت الله موسوی لاری با تاسیس مركز نشر معارف اسلامی درجهان در شهرهای قم و لار با متقاضیان دین مبین اسلام در ارتباط بود و هزاران نامه و كتاب و قرآن كریم به زبان های فارسی ، عربی ، انگلیسی ، ژاپنی ، فرانسوی و چینی به كشورهای آسیایی ، اروپایی و آمریكا ارسال و بسیاری از مشتاقان را به دین مبین اسلام مشرف كرد.

آكادمی علوم جمهوری آذربایجان درباكو در سال 1372 خورشیدی به این پژوهشگردینی دكترای افتخاری اعطا كرد.

از این عالم فقید چندین كتاب درحوزه دین و اخلاق برجا مانده كه از جمله آنها می توان به 'مشكلات اخلاقی و روانی' ، اسلام و سیمای تمدن غرب' ، 'رسالت اخلاق در تكامل انسان' ، 'مبانی اعتقادات دراسلام ( درچهارجلد) و 'حقایق پنهان در آیات قرآن' اشاره كرد.

شهرستان لارستان به مركزیت لار در فاصله 378 كیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.ك/3

7371 /679