طرح بيمه درمان انفرادي در مناطق آزاد كشور اجرا مي شود

كيش-رئيس كل بيمه مركزي گفت: طرح بيمه درمان انفرادي(خانواده) در مناطق آزاد تجاري و ويژه اقتصادي اجرا مي شود.

به گزارش روز جمعه ایرنا، 'سید محمد كریمی' در آیین گشایش شركت بیمه آسماری در كیش افزود: این شركت پنجمین شركت بیمه در مناطق آزاد است كه فعالیت خود را با برنامه ها و طرح های نوین آغاز می كند.

وی با اشاره به نامگذاری دهه 90 به عنوان دهه 'بیمه های زندگی' در كشور تصریح كرد: متاسفانه از جمعیت بیش از 75 میلیون نفر كشور فقط دو میلیون نفر از بیمه های زندگی در سطح كشور بهره مند هستند.

'كریمی' اظهار امیدواری كرد: با همدلی همه مسوولان و با همكاری خبرگزاری ها، صدا و سیما و جراید، ویژگی ها و مزایای بیمه زندگی به مردم اطلاع رسانی می شود تا آنان بتوانند با آگاهی و شناخت از این خدمات به نحو شایسته ای استفاده كنند.

رئیس كل بیمه مركزی با تاكید بر این مطلب كه شركت های بیمه كه مجوز فعالیت در مناطق آزاد را دارند فقط مجاز به ارائه خدمات در سطح این مناطق هستند، خاطرنشان كرد: البته اگر طرح ها و خدمات نوین این شركت ها مثبت ارزیابی شود آنها می توانند با اخذ مجوز، خدمات خود را برای استفاده دیگر هموطنان در سرزمین اصلی ارائه دهند.

وی با بیان اینكه 48 گروه متقاضی تاسیس شركت بیمه ای هستند، تصریح كرد: هم اكنون شرایط برای فعالان صنعت بیمه خیلی مناسب است و این درحالی است كه به شركت ها و گروه هایی كه به عنوان شركت های تخصصی، خصوصا شركت هایی كه گرایش به ارائه خدمات 'بیمه های زندگی' دارند، مجوز داده خواهد شد.

'كریمی' با بیان اینكه هیچ شركتی در كشور خدمات درمان تكمیلی انفرادی را پوشش نمی دهد، تاكید كرد: شركت آسماری متعهد شده است این خدمات را ابتدا در مناطق آزاد و سپس در سرزمین اصلی كه البته هنوز مجوز سرزمین اصلی به آنها داده نشده است، ارائه دهد.

شركت بیمه آسماری روز پنجشنبه با حضور رییس ‌كل بیمه مركزی، مدیران عامل شركت های بیمه در كیش و جمعی از سرمایه گذاران این جزیره مرجانی به صورت رسمی آغاز به كار كرد.

در این آیین كه در سالن اجتماعات هتل شایگان جزیره كیش برگزار شد، 'سید محمد كریمی' رییس كل بیمه مركزی پروانه فعالیت شركت بیمه آسماری را به مدیرعامل این شركت اعطا كرد.

كیش با 92 كیلومترمربع مساحت در 18 كیلومتری سرزمین اصلی در آبهای نیلگون خلیج فارس واقع شده است.ك/3

1234/1871/668

سرخط اخبار استان‌ها