نويسنده آلماني: ايران از امن ترين كشورها براي گردشگري است

برلين - يك نويسنده آلماني كه علاوه بر سفرهاي متعدد به ايران چندين سال نيز در كشورمان زندگي كرده و تجربيات و شناخت خود را با نوشتن كتابي در اختيار علاقه مندان قرار داده است، ايران را يكي از امن ترين كشورهاي جهان براي مسافرت و گردشگري دانست.

'پتر كربر' كه همزمان با برگزاری چهل و هفتمن دوره از نمایشگاه بین المللی گردشگری برلین با حضور در غرفه جمهوری اسلامی همچون یك كارشناس در باره جاذبه های دیدنی ایران با علاقه مندان و گردشگران بازدیدكننده از این غرفه سخن می گوید، عاشق ایران است و این كشور را از زیباترین مناطق جهان می داند.

كربر كه به گفته خودش شش سال قبل و شش سال نیز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان كارمند شركت داروسازی 'هوخست' در ایران زندگی كرده و بعد از بازگشت به آلمان نیز بارها به تهران سفر كرده، با كوششی نشات گرفته از علاقه قلبی به ایران، كتاب مصور و زیبایی در 575 صفحه با نام 'ایران،دولت اسلامی و فرهنگ چند هزار ساله'، با هدف معرفی ویژگیها و جذابیتهای كشورمان به نگارش درآورده است.

كربر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در برلین گفت: من عاشق ایران هستم و از زمان كودكی نیز كتابهایی در باره ایران مطالعه كرده بودم، وقتی برای كار به ایران رفتم در واقع رویای دوران كودكی ام برای دیدن این كشور زیبا به تحقق پیوست.

وی افزود:وقتی میهمانی از آلمان به دفتر هوخست در ایران می آمد این بهانه خوبی بود كه من برای دیدن مناظر زیبای ایران و طبیعت قشنگ آن با دوستان همراه شوم.

كربر افزود: در حین سفرهای متعدد خود به ایران نیز دوستان زیادی پیدا كردم از جمله كوهنورد جوانی به نام عباس جعفری كه بعدها در كوههای نپال ناپدید شد.

نویسنده كتاب ایران، ادامه داد: ایران بخش زیبا و خاطره انگیزی از این دنیای بزرگ است و هدف من از نوشتن كتاب این بود كه این منطقه زیبا را به همه مردم دنیا معرفی كنم.

كربر با بیان اینكه از سوی گردشگران استقبال خوبی از كتاب 'ایران' شده است، گفت: اولین نسخه این كتاب در ژانویه 2012 چاپ شد و امسال نیز نسخه دوم آن به چاپ رسیده و به علاقه مندان ارائه شده است.

وی افزود: فكر می كنم این كتاب، كاملترین اثر در باره گردشگری به ایران باشد زیرا همه موارد مورد نیاز در باره این كشور ازجمله معرفی شهرهای مختلف، مناظر و جاذبه های طبیعی و گردشگری را در برگرفته و در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.

وی در ادامه این گفت و گو تاكید كرد:ایران برای تقویت صنعت گردشگری و افزایش شمار گردشگران خود باید بیشتر تلاش كند زیرا ظرفیت این را دارد كه 20 تا 30 برابر تعداد گردشگران فعلی به این كشور سفر كنند.

نویسنده آلمانی كتاب ایران، پیشنهاد كرد كه برای افزایش گردشگران اروپایی و آلمانی علاقه مند، فعال شدن دفاتر رسمی جذب گردشگری در این كشورها از سوی ایران به عنوان یك اولویت در دستور كار قرار گیرد تا علاقه مندان بتوانند با مراجعه به این مراكز بهتر و راحت تر به ایران سفر كنند.

این فعال حوزه گردشگری همچنین در رابطه با ساختار گردشگری ایران، مشاركت هتلهای زنجیره ای بین المللی در ساخت هتل در ایران را بسیار مهم خواند و گفت: البته هتل های 4 و 5 ستاره ایرانی از كیفیت خوبی برخوردار هستند اما افزایش هتلهای بین المللی در ایران و همچنین ارائه آموزشهای لازم در حوزه هتلداری و تور گردانی می تواند در جذب گردشگران خارجی بیشتر تاثیر داشته باشد.

وی در ادامه به ویژگیهای منحصربفرد طبیعی در ایران اشاره كرد و گفت: طبیعت زیبای ایران مزیت بزرگی است كه در كنار سفرهای فرهنگی، گردشگران خارجی و بویژه اروپایی ها را جذب ایران كرده است و گردشگری زیست محیطی مانند كویر نوردی، كوهنوردی، جنگل نوردی در ایران را مورد توجه قرار داده است.

كربر تاكید كرد: ایرانیها انسان خونگرم و مهربانی هستند كه رفتار بسیار خوبی با گردشگران خارجی دارند و این مزیت بسیار مهم و ارزشمندی برای این كشور دیدنی است.

نویسنده آلمانی كتاب ایران به دست اندركاران حوزه گردشگری در ایران توصیه كرد كه در زمینه اكوتوریسم نیز فعالیت بیشتری داشته و نسبت به تقویت آن اقدام كنند.

وی یاد آور شد:افزایش پارك های ملی همچون پارك ملی گلستان می تواند گردشگران بیشتری را جذب ایران كند.

كربر در ادامه با تاكید بر اینكه ایران از ظرفیتهای بسیار مطلوبی برای جذب گردشگران خارجی برخوردار است، گفت: زیباییهای ایران به قدری زیاد است كه به سختی می توان گفت كجای این كشور زیباتر است،از شیراز و پرسپولیس آن گرفته تا اصفهان تاریخی با همه دیدنی هایش، یزد و كرمان با مناظر طبیعی فوق العاده آن، یكی از دیگری دیدنی تر است.

نویسنده آلمانی كتاب ایران تاكید كرد: به نظر من جمهوری اسلامی یكی از امن ترین مناطق دنیا برای گردشگران و جهانگردان است و توصیه من به علاقه مندان سفر این است كه فرصت دیدن این كشور دیدنی و با جاذبه را به هیچ عنوان از دست ندهند.

اروپام** 2051** 1701**1577

سرخط اخبار جهان