گردشگري مذهبي باعث رونق اقتصادي و تعامل اسلامي مي شود

خوي ، اروميه - معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرماندار خوي گفت: گردشگري مذهبي، علاوه بر جنبه‌هاي تاثير گذار بر اقتصاد شهري، باعث ارتباط اسلامي و ايجاد تعامل مي‌‌ شود.

میرسیاوش اسبقی روز پنجشنبه در جلسه ستاد تسهیلات نوروز 92 شهرستان خوی اظهار كرد: با توجه به فرا رسیدن نوروز 92 ستاد تسهیلات سفر شهرستان فعالیت های خود را آغاز كرده كه امیدواریم با همراهی دستگاه های اجرایی بتوانیم با ارائه خدمات مناسب به گردشگران ، اوقات خوشی را برای آنان فراهم كنیم.

وی افزود: گردشگری مذهبي، علاوه بر جنبه‌های تاثیر گذار بر اقتصادی شهری، باعث ارتباط اسلامی و ایجاد تعامل می‌‌ شود .

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار خوی همچنین با اشاره به اهمیت فعالیت های این ستاد در ایام نوروز یادآور شد: سفر، امری فرابخشی است و همه دستگاه ها به نحوی در آن نقش دارند كه باید با هماهنگی و همكاری مناسب، بتوانیم گردشگران زیادی را جذب كرده و از فواید آن، شهرستان را بهره مند كنیم.

اسبقی ارائه خدمات مطلوب و مناسب به گردشگران ورودی از مرز رازی - كاپی كوی تركیه، در ایام نوروز را مهم خواند و گفت: برای ایجاد شرایط مناسب و مطلوب گردشگری، دستگاه های عضو ستاد باید هماهنگی بیشتر داشته باشند.

ویاظهار كرد: با اطلاع رسانی جامع و كامل از ظرفیت های گردشگری شهرستان توسط شهردار شهر خوی ، ایجاد پایگاه های اطلاع رسانی توسط شهرداران شش گانه شهرستان و دهیاران در بخش ها ، ارائه بسته های فرهنگی به گردشگران در ورودی های شهرستان ، باید بتوانیم با جذب گردشگر آمار مسافران نوروزی را نسبت به سال های قبل افزایش دهیم.

معاون فرماندار خوی گفت: ‏جشن نوروز بر اساس سنت‌ها و باورهای شهرستان همچون برپایی سفره های هفت سین همزمان با تحویل سال نو در میادین اصلی شهر ‏خوی و 5 شهر دیگر شهرستان برپا خواهد شد.

درادامه جلسه بخشداران چهارگانه شهرستان ، مسوولین كمیته های ستاد تسهیلات سفر شهرستان، شهرداران و رؤساهای دستگاه های اجرایی در مورد محوریت هماهنگی و تعامل بیشتر ادارات مرتبط در امر خدمت رسانی بهینه به میهمانان نوروزی بحث و تبادل نظر كردند و پیرامون فرایندهای مرتبط با سایر ادارات تصمیماتی اتخاذ شد.

7128/583

سرخط اخبار استان‌ها