امام جمعه اهواز: بايد جلوي دست اندازي به منابع طبيعي گرفته شود

اهواز- امام جمعه موقت اهواز گفت: بايد جلوي دست اندازي به منابع طبيعي و جنگلها و قطع درختان به ويژه در اطراف شهرها گرفته و با مخاطيان برخورد قانوني شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، آیت الله 'سیدابوالحسن حسن زاده' در خطبه های نماز جمعه این هفته اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر ، به تاكیدات مقام معظم رهبری در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی اشاره كرد و افزود: مردم باید به درخت كاری و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی تشویق شوند و قانون حفاظت از جنگلها نیز با قاطعیت اجرا و جلوی تعدی و تجاوز به منابع طبیعی گرفته شود.

وی گفت: متاسفانه برخی از سودجویان در سال های اخیر با انگیزه نفع شخصی و سودجویی به منابع طبیعی صدمات زیادی وارد كرده اند كه باید تحت تعقیب قرار گیرند.

امام جمعه موقت اهواز به سالروز تاسیس بنیاد شهید به فرمان امام خمینی (ره) در 22اسفند ماه 1358و روز شهدا اشاره كرد و خدمت به خانواده های شهدا و جانبازان را در ردیف بالاترین عبادات برشمرد.

وی گفت: مسوولیت بنیاد شهید و امور ایثارگران در خدمت به خانواده های شهدا به مراتب سنگین تر از گذشته شده است و باید در این زمینه اهتمام ویژه ای صورت گیرد.

امام جمعه موقت اهواز به برگزاری كنگره هفت هزار شهیده كشور و پیام پرمعنای مقام معظم رهبری به این كنگره اشاره كرد و گفت: زن ایرانی مسلمان به الگویی برای زنان كشورهای اسلامی تبدیل شده است.

خطیب جمعه موقت اهواز از اینكه زن در غرب به وسیله ای برای كام جویی و تبلیغات تبدیل شده است ابراز تاسف كرد و گفت:زن ایرانی با الگوگیری از حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب كبری(س) افتخاری برای اسلام و ایران است.

وی به نقش بی بدیل زنان در پیروزی انقلاب اسلامی هشت سال دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان كرد: زنان در ایران دوشادوش مردان به جهاد و ساختن ایرانی آباد و سرافراز پرداخته و در همه صحنه های حضوری فعال و حماسی داشته و دارند.

آیت الله حسن زاده به اهمیت سخنان مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با نمایندگان مجلس خبرگان رهبری اشاره كرد و گفت: زنده نگه داشتن روحیه امید و دوری از یاس و ناامیدی نكته مهمی بود كه مقام معظم رهبری بر آن تاكید داشتند.

وی با اشاره به این بخش از سخنان مقام رهبری كه ریشه دشمنی استكبار با ایران اسلامی حركت به سوی پیشرفت و دستیابی به قله های رفیع علم است اظهار كرد: هدف دشمن از تحریم ها قرار دادن مردم مقابل نظام اسلامی است كه این توطئه با حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22بهمن خنثی شد.

خطیب جمعه موقت اهواز به اهمیت انتخابات خرداد ماه ریاست جمهوری اشاره كرد و گفت: وظیفه شورای نگهبان بررسی صلاحیت هاست و تشخیص فرد اصلح وظیفه مردم است كه امید است مردم با درایت و بصیرت ، نامزد اصلح را كه بتواند این مسوولیت سنگین را انجام دهد انتخاب كنند.

وی به مشكلات اقتصادی و معیشتی مردم و گرانی های اخیر اشاره كرد و گفت: مسوولان باید به وظیفه خود در مهار گرانی و حل مشكلات معیشتی مردم عمل كنند و به مردم پاسخ دهند كه برای حل این مشكلات چه اقدامات موثری انجام داده اند.

امام جمعه موقت اهواز از درگذشت 'هوگوچاوز' رییس جمهوری فقید ونزوئلا به عنوان یك فرد مبارز ، آزادیخواه و ضدامریكایی ابراز تاسف كرد.

وی در خطبه نخست نماز ، ضمن توصیه همگان و خود به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: اینكه خداوند را همیشه ناظر و شاهد اعمال خود بدانیم از مظاهر تقواست.ك/3 646/648

سرخط اخبار استان‌ها