دشمن با استفاده از جنگ نرم زمينه را براي جنگ سخت آماده مي كند

ورامين ، تهران بزرگ – امام جمعه موقت شهرستان ورامين گفت: دشمن تلاش دارد با استفاده از شيوه جنگ نرم به ارزش هاي جامعه هجمه وارد نمايد تا در صورت نياز بتواند با ايجاد جنگ سخت به هدف خود برسد.

حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نمازجمعه ورامین كه در مصلای صاحب الزمان(عج) این شهر برگزار شد افزود : یكی از شگردهای مهم فتنه گران در جهت ایجاد انحراف در جوامع اسلامی استخدام چهره های موجه برای رسیدن به اهداف خود است،آنها سعی می كنند حرف های خود را از زبان افرادی كه در جامعه مورد قبول می باشند بیان كنند.

وی با بیان اینكه فتنه گران شعارهای خود را توسط افراد موجه مطرح می كنند واز برخی افراد سودجو حمایت مالی می كنند افزود: این افرادمی دانند نقطه قوت جامعه شیعی ، رهبری مذهبی و در راس آن ولایت فقیه و مرجعیت دینی می باشد، تلاش دارند با سخن پراكنی علیه مرجعیت شیعه به اهداف شوم خود دست یابند .

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران در بخش دیگر سخنان خود اظهار كرد: با این كه مذاكرات اخیر نسبت به گذشته موفقیت آمیزتربوده ولی غربی ها باید بدانند استفاده از انرژی هسته ای صلح آمیزحق ایران است و مبانی دینی و اعتقادی ما با ساخت بمب اتم مخالف است .

محمودی افزود : مردم باصلابت این مرز و بوم به هیچ وجه از حق خود در برخورداری از انرژی هسته ای نخواهند گذشت و این یك خیال خام است كه ایران دست از انرژی هسته ای بردارد.

وی با اشاره به تاكید مقام معظم رهبری در دیدار با خبرگان بر حفظ روحیه امید در جامعه بیان داشت: درست است كه تحریم ها سنگین است اما مشكلات غیر قابل حل نیست،مردم بدانند تمام این تحریم ها و عصبانیت های دشمن برای جلوگیری از پیشرفت كشور صورت گرفته است.

محمودی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری دشمنی غرب و آمریكا با ملت ایران در مورد مساله هسته ای نیست،مساله هسته ای بهانه است زیرا آنان از پیشرفت ایران در هراس می باشند .

امام جمعه موقت ورامین همچنین درباره موارد منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر حذف تعطیلی 15 خرداد از تقویم كشور گفت: در مورد حذف تعطیلی 15 خرداد،باید بدانیم امام(ره) به صراحت از تعطیلی این روز صحبت كرد.

محمودی گفت: مردم و مسئولان ورامین اعلام می دارند 15 خرداد به عنوان مبدا انقلاب اسلامی باید برای همیشه تعطیل باشد.* رهبری محور وحدت در كشور است

امام جمعه منطقه خیرآباد از توابع شهرستان ورامین گفت : مقام معظم رهبری محور وحدت در كشور است و باید با تكیه بر این اصل مترقی زمینه ارتقاء بیش از پیش نظام را فراهم نمود .

حجت الاسلام جعفر محسن زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه خیرآباد با اشاره به برگزاری سیزدهمین اجلاس دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری گفت : مقام معظم رهبری، ضامن یك پارچگی كشورو محور وحدت می باشند و توجه به نظرات حكیمانه ایشان كه همواره فصل الخطاب می باشد برهمگان از جمله مسئولین لازم است.

وی گفت: پایبندی به اصل مترقی ولایت فقیه باید خود را در عمل افراد نشان دهد و تنها با شعار و حرف نمی توان ولایتمدار بود.

وی افزود: امروز مسئولان وظیفه دارند تا با وحدت و همگرایی بیشتر حول محور ولایت زمینه را برای كاهش مشكلات معیشتی مردم را فراهم آورند .

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به سالروز تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی به فرمان امام راحل گفت : تأسیس بنیاد شهید در22 اسفند ماه 1358 در راستای توجه خاص به جامعه ایثارگر و فداكار و فرزندان شجاع و پاك كشورمان صورت گرفته است .

وی گفت : دفاع مقدس گنجینه عظیمی از درس، اخلاق و كمال انسانی است و امروز پیام و تفكر شهیدان ملت ایران در همه جای جهان منتشر شده است.

وی تصریح كرد: شهدا برگزیدگان عصر و نسل ما بودند، كسانی كه خداوند از باغ و بستان این ملت آنان را دستچین كرد و نعمت خداوند برخوردار شدند.

محسن زاده اظهار داشت :تجلیل و تكریم خانواده شهدا خانواده های معظمی كه امید مردم هستند و در جامعه می درخشند توفیقی از سوی خداوند است كه فقط نصیب بندگان شایسته و صبور می شود.

وی همچنین با اشاره به سالروز تأسیس كانون های فرهنگی هنری مساجد ، تقویت این كانون ها را زمینه ساز احیای كاركرد مسجد یاد كرد.

امام جمعه خیرآباد افزود : كانون های فرهنگی هنری مساجد باید با برنامه ریزی منسجم و اصولی نیاز روز نسل جوان را برآورده نمایند .

محسن زاده گفت : متأسفانه در حال حاضر از ظرفیت های مساجد به طور مناسب استفاده نمی شود و به جای كیفیت بخشیدن به فعالیت ها بیشتر به دنبال كمّیت فعالیت ها می باشند كه تقویت كانونهای فرهنگی هنری در كنار مساجد می تواند موجب ارتقای سطح كیفی برنامه ها شود .

محسن زاده همچنین با گرامیداشت هفته منابع طبیعی ، از طبیعت به عنوان كلاس خدا شناسی و كلاس معاد یاد كرد .

وی تصریح كرد : در هفته منابع طبیعی باید سه اصل حفظ منابع طبیعی ،توسعه كمی و كیفی منابع طبیعی و استفاده بهینه از منابع طبیعی را مد نظر قرار داده و آن را به عنوان یك فرهنگ در طول سال مورد توجه قرار داد .* چشمان بیدار ولایت فقیه تمامی حقایق جامعه را رصد می كند

امام جمعه شهر جواد آباد گفت: چشمان بیدار ولایت فقیه تمامی حقایق جامعه را رصد می كند و راه را برای مردم و مسئولین نشان میدهد .

حجت الاسلام سید حسین حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه جواد آباد كه در مصلای این شهر برگزار شد افزود : سخنان تحلیلی ، هدایتگرانه و بصیرت زای مقام عظمای ولایت در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری نكاتی را در خود جای داده بود كه باید آنها را به درستی فهمید و به كار بست .

وی گفت : مقام معظم رهبری با چشمان ولایت همه چیز را رصد می كنند و ملت ، دولت و مسئولین را به وظائف دینی و سیاسی خود آشنا می كنند و درصدد بالابردن بصیرت ملت و مسئولین می باشند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در لزوم توجه به افزایش روحیه دلبستگی میان مردم و نظام گفت : امروز همه مسئولین وظیفه دارند تا روحیه امید را در بین مردم و بویژه جوانان حفظ و تقویت نمایند ، هر چند نشانه های امید در بین ملت فراوان است و همین استمرار موفقیت های چشمگیر ملت ایران یكی از نشانه های امید است .

حسینی افزود : هدف اصلی تحریم های استكبار جهانی علیه ایران این است كه مردم را در مقابل نظام قرار بدهند ولی مردم در 22 بهمن پاسخ دندان شكنی به آنان دادند و یقینا این امر در انتخابات ریاست جمهوری تكرار خواهدشد .

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به پرورنده سازی مجدد غرب علیه ایران با بهانه های حقوق بشر گفت : در گزارشی كه علیه ایران تهیه شده هیچ اشاره ای به تحریم های یك جانبه وضع شده از سوی آمریكا و اتحادیه اروپا علیه مردم ایران اشاره نشده است .

حسینی افزود : در فلسطین به قرآن اهانت می شود ، به تعدادی از زنان مسلمان كه در محوطه مسجد الاقصی قرآن می خوانند بی حرمتی می شود ، در سرزمین های اشغالی زنان و كودكان بی دفاع را می كشند ، در بحرین مردم بی دفاع را به شدت سركوب می كنند و در پاكستان مسلمانان را هدف تروریستی قرار می دهند ولی استكبار همواره در برابر این جنایات سكوت اختیار می كند.

تهرام/7254/ 1823

سرخط اخبار فرهنگ