تقويت و توانمند سازي مربيان پرورشي در طرح شجره طيبه صالحين ضروريست

رشت - معاون پرورشي و فرهنگي اداره كل آموزش و پرورش گيلان گفت: تقويت و باروري و بالا بردن توانمندي مربيان پرورشي براي همكاري در شجره طيبه صالحين ضروري است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'جعفر پورمند' روز جمعه در نشست هم اندیشی نظام تربیتی شجره طیبه صالحین ویژه روسای مناطق آموزش و پرورش غرب استان گیلان كه در اداره آموزش و پرورش صومعه سرا برگزار شد، افزود: لزوم حفظ وحدت رویه و تلاش مضاعف و توجه جدی به كیفی سازی حلقه های صالحین مهم است كه در این راستا رفع موانع و مشكلات سر راه آن از برنامه های ماست.

وی تربیت افراد صالح برای نظام و تشكیل جامعه صالحین را یكی از اهداف مهم و اساسی شجره طیبه صالحین برشمرد و خواستار حضور پر تلاش روسای مناطق آموزش و پرورش در این عرصه شد.

پورمند با اشاره به اینكه در حلقه های صالحین باید تصحیح نگرش و پاسخ به شبهات انجام پذیرد، گفت: شبهه زدایی در مسائل سیاسی، اقتصادی و اعتقادی یكی از اولویت های اساسی حلقه های صالحین است كه در این راستا باید از توانمندی های علماء و مربیان برتر بهره گرفت.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره كل آموزش و پرورش گیلان ادامه داد: با كمك شجره طیبه صالحین تربیت نیروی انسانی كارآمد و موثر بر پایه یك نظام منظم و هماهنگ و دارای ساختار محكم و مبانی عالی تربیتی ممكن خواهد بود.

در پایان این نشست روسای آموزش و پرورش غرب گیلان خواستار حفظ وحدت رویه، شناسایی و بكارگیری افراد متعهد و توانمند به عنوان سرگروه و مربی، نظارت مستمر بر حلقه ها و تشویق افراد نمونه و حلقه های موفق، معرفی كتب و سایت جهت پاسخ به شبهات شدند.

صومعه سرا با 129هزار نفر جمعیت در 25 كیلومتری غرب مركز استان گیلان قرار دارد.ك/2

ج*603

سرخط اخبار استان‌ها