ساري - نماينده ولي فقيه در مازندران و امام جمعه ساري پايبندي و وفاداري مردم به آرمان هاي انقلاب اسلامي را مستمر و هميشگي دانست و گفت: مشكلات موجود هرگز موجب كاهش حضور آنان در مناسبت هاي گوناگون نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله ' نور الله طبرسی ' در خطبه های این هفته نماز جمعه ساری حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال را حماسی توصیف كرد و افزود: آنان با همین جمعیت حداكثری در یازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری اسلامی و سایر مناسبت ها شركت خواهند داشت.

وی به تحریم های اقتصادی از سوی آمریكا و كشور های اروپایی به منظور دلسرد كردن مردم از انقلاب اسلامی اشاره كرد و ادامه داد: به رغم گرانی ها و سایر مشكلات موجود، مردم همواره حامی و دلبسته این نظام الهی هستند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری از ولایت فقیه به عنوان بزرگ ترین ضامن امنیت در ایران اسلامی یاد كرد و گفت: بدون این عنصر مقدس، ما نیز سرنوشتی چون عراق، مصر و بسیاری از كشور های دیگر داشتیم.

وی به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع نمایندگان مجلس خبرگان رهبری اشاره كرد و افزود: دور اندیشی و نگاه دراز مدت به آینده جمهوری اسلامی همواره موجب آسایش مردم و بقای سرافرازانه این نظام الهی بوده است.

خظیب جمعه ساری با اشاره به سخنان مدیر عامل صدا و سیما در جمع نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و با بیان اینكه وی و همكارانش از نیروهای متقی و خدمتگزار هستند، از بعضی از برنامه های فرهنگی سیما انتقاد كرد و خواستار اعمال نظر بیشتر روحانیان بر این گونه برنامه ها شد.

طبرسی گفت: خوشبختانه در تمام حوزه های فرهنگی و هنری هنرمندان متعهدی وجود دارند كه می توانند با خلق آثار فاخر نظر روحانیون و مردم را به بهترین وجه ممكن تامین كنند.

امام جمعه ساری همچنین از گرانی به عنوان یكی از بزرگ ترین مشكلات كنونی شهروندان یاد كرد و بیان داشت: مسوولان به فرمان رهبر انقلاب اسلامی، به طور یقین اقداماتی برای كاهش این معضل خواهند كرد.

وی با اشاره به برگزاری جشن احسان و نیكوكاری، از عموم شهروندان خواست تا با شركت در این آیین خداپسندانه، به وضعیت معیشتی مستمندان رونق دهند.

طبرسی همچنین با اشاره به سالگرد صدور فرمان امام خمینی (ره) در باره تشكیل بنیاد شهید، از شهدا به عنوان افتخارات نظام اسلامی یاد كرد و گفت: زنده نگه داشتن خاطرات آنان و فرهنگ شهادت و ایثار گری باید سرلوحه كار مسوولان باشد.ك/2

1888/1654

سرخط اخبار استان‌ها