يوفا از جونيت چاكر،‌ داور تركيه اي دفاع كرد

آنكارا- اتحاديه فوتبال اروپا (يوفا) از تصميم داور تركيه‌ اي مبني بر اخراج' ناني' بازيكن تيم فوتبال منچستريونايتد انگليس در ديدار سه ‌شنبه شب گذشته اين تيم در مقابل رئال مادريد اسپانيا دفاع كرد.

به گزارش ایرنا، 'جونیت چاكر' در بازی منچستریونایتد با رئال مادرید در حالی ' نانی' را روی یك صحنه مشكوك اخراج كرد كه منچستریونایتد یك بر صفر از حریف پیش بود اما بعد از 10 نفره شدن تیم منچستر، رئال مادرید دو گل به ثمر رساند تا با پیروزی در این دیدار به دور بعدی رقابتهای فوتبال قهرمانان اروپا صعود كند.

منچستر یونایتد از داور تركیه ای شكایت كرد و به حكم این داور اعتراض كرده بود.

پایگاه خبری ' آكتیف خبر' روز جمعه به نقل از سخنگوی یوفا نوشت : این بازی هیچ مساله داوری نداشت و ما در مورد صحنه اخراج نانی داور بازی را سرزنش نمی‌كنیم.

وی افزود: منتظر گزارش ناظر بازی هستیم و بررسی های لازم را انجام خواهیم داد ولی 'جونیت چاكر' همچنان در فهرست داوران ما برای قضاوت دیدارهای آینده باقی خواهد ماند.

چاكر از داورانی است كه از نشان دادن كارت قرمز خودداری نمی كند ، وی فصل گذشته در مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا در دیدار چلسی مقابل بارسلونا، جان تری را با كارت قرمز جریمه و او را از زمین بازی اخراج كرد.

گفته می شود این داور تركیه ای كه مورد حمایت یوفا قرار دارد ، یكی از داوران قضاوت كننده در رقابتهای جام جهانی 2014 ریودوژانیرو خواهد بود.

خاورم ** 2010** 230

سرخط اخبار جهان