حفظ قدرت خريد، مطالبه اصلي مردم و قشر كارگر است

بروجرد - معاون دبير كل خانه كارگر جمهوري اسلامي گفت: حفظ قدرت خريد، مطالبه اصلي مردم و قشر كارگر است.

به گزارش ایرنا 'حسن صادقی' پنجشنبه شب در انتخابات كنگره سراسری كارگران بروجرد افزود: اقتصاد باید مردم محور باشد، اگر مقام معظم رهبری در دولت اصلاحات فرمودند اقتصاد بدون نفت، و قانونش هم تصویب شد و اجرا نشد پیامدهای بعدی آن را می بینیم.

وی تاكید كرد: مقام معظم رهبری بارها تاكید كردند كه راه خروج ما از بن بست ،تمركز بر اقتصاد مقاومتی است و مردم محور اصلی اقتصاد مقاومتی هستند كه اگر انجام می شد، هم مردم و هم صادر كننده و هم تولید كننده و طبقه كارگر عزت می یافتند.

صادقی افزود: افزود: امروزه دستمزد كارگر ابزاری شده تا هر روز شاهد استرس نیروی كار باشیم و جامعه كارگری با هرگونه افزایش دستمزد مخالف است، قدرت خرید مردم باید به سال 84 برگردد سالی كه دولت اصولگرا روی كار آمد و قدرت خرید مردم عالی بود.

معاون دبیر كل خانه كارگر افزود: در سال 84با یك ماه حقوق می شد دو عدد سكه خرید ولی امروز با یارانه و عیدانه و حقوق یك ماه نمی توانیم یك سكه بخریم.

وی افزود: متاسفانه بخش خصوصی جاده صاف كن اهداف دولت هستند در حالیكه 20تا 25درد اقتصاد كشور ما در دست بخش خصوصی است و كارفرمای بزرگ ما دولت است و طرف صحبت من به عنوان نماینده كارگری باید دولت باشد نه بخش خصوصی.

بگفته وی بخش خصوصی مزد كارگران را نابود می كند و دولت نیز از پشت سر این بخش خصوصی تضییع كننده حقوق كارگران است.

وی جایگاه كارگری در كشور را ضعیف دانست و گفت: دولت باید نظرات رهبری را به عنوان نقشه راه همواره ثابت نگه دارد و عمل كند و رهبری نقشه راه توسعه اقتصاد كشور را در اقتصاد مقاومتی عنوان كرده است.

وی كنگره كارگری را حاكم كردن خرد جمعی بر خانه كارگر و عالی ترین ركن ركین خانه كارگر عنوان كرد و گفت امیدواریم در انتخابات امروز دو عضو اصلی و علی البدب در كنار 220 عضو كنگره از حقوق به حق كارگران دفاع نماید.

در این انتخابات بیش از 100نفر از كارگران بروجرد حضور داشتند.

7189

سرخط اخبار استان‌ها