اخبار مربوط به كانونهاي فرهنگي مساجد كشور به 7 زبان دنيا منتشرمي شود

ياسوج - معاون آموزش و پژوهش ستاد عالي كانون هاي فرهنگي و هنري مساجد كشور گفت: اخبار مربوط به حوزه مسجد و كانون هاي فرهنگي و هنري مساجد كشور از سوي خبرگزاري شبستان به هفت زبان زنده دنيا ترجمه و منتشر مي شود.

'محمدرضا جعفری' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در یاسوج افزود: هدف از این اقدام معرفی الگوهای مذهبی و فعالیت های فرهنگی و مسجدی ایران به مسلمانان سایر كشورهای جهان است.

وی بیان كرد: هم اكنون 15 هزار كانون فرهنگی و هنری در مساجد كشور فعالیت دارند كه این تعداد تا پایان برنامه پنجم توسعه باید به بیش از 20 هزار مورد برسد.

جعفری اظهار كرد: پنج هزار باب كتابخانه باز و چهار هزار و 500 باب كتابخانه مخزن دار در كنار مساجد كشور تاسیس و راه اندازی شده است.

وی عنوان كرد: طرح تلاوت نور در 28 هزار مسجد كشور در حال اجرا است و در هفت هزار مسجد نیز طرح تفسیر همراه اجرا می شود.

جعفری ابراز داشت: سالانه حدود 40 تا 50 میلیارد ریال كتاب با موضوعات مختلف از سوی ستاد عالی كانون های فرهنگی و هنری مساجد كشور تهیه و به كتابخانه مساجد اهدا می شود.

وی افزود: از ابتدای امسال تاكنون دو هزار عضو كانون های فرهنگی و هنری مساجد كشور و كتابداران مساجد زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند و قرار است در سال 92 نیز دو هزار نفر دیگر بیمه شوند.

جعفری گفت: هم اكنون 720 كانون تخصصی فرهنگی و هنری مساجد در كشور فعال است كه در زمینه مسایل مختلف مذهبی و فرهنگی فعالیت می كنند.

وی بیان كرد: 200 مركز شكوفه های بهشت (مهد قرآن) ویژه كودكان و نوجوانان در كشور فعال است و یك هزار و 200 هسته پژوهش نیز در كانون های فرهنگی و هنری مساجد وجود دارد كه رسالت اصلی آنها تحقیق در مورد انواع آسیب های اجتماعی و فرهنگی و ارایه راهكارهای مناسب برای كاهش اینگونه معضلات است.

7535/671 1568

سرخط اخبار فرهنگ