۱۸ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۸:۱۸
کد خبر: 80575326
T T
۰ نفر
بيش از 360 ميليون نفر در جهان به كم شنوايي مبتلا هستند

تهران- سازمان بهداشت جهاني با اعلام اينكه هم اكنون بيش از 360 ميليون نفر در جهان به كم شنوايي مبتلا هستند ، آورده است : با افزايش طول عمر در جهان، تعداد افرادي كه از ناشنوايي و كم شنوايي رنج مي‌برند افزايش يافته است .

به گزارش گروه علمی ایرنا به نقل از هلث، تاكنون نزدیك به یك سوم افراد بالای 65 سال شنوایی خود را از دست داده‌اند.

به گزارش سازمان بهداشت جهانی، تعداد افراد كم شنوا و یا ناشنوا در میان كودكان زیر 15 سال نیز به 32 میلیون نفر می‌رسد.

هر چند دستگاه‌هایی برای كمك به شنوایی وجود دارند، اما میزان تولید این دستگاه‌ها از نیاز جهانی كمتر است.درحالی كه دركشورهای اروپایی 16 درصد افراد نیازمند به این دستگاه‌ها به آنها دسترسی دارند ، این آمار در چین به یك درصد كاهش یافته است .

دكتر 'شلی چادها' از بخش پیشگیری از نابینایی و ناشنوایی در سازمان بهداشت جهانی می گوید: 'تولیدات فعلی برای كمك به شنوایی، كمتر از 10 درصد از نیاز جهانی را تامین می‌كنند بطوریكه در كشورهای در حال توسعه از هر 40 نفری كه به این دستگاه‌هایی نیاز دارند تنها یك نفر به آن دسترسی پیدا می كند'.

وی تصریح كرد: سازمان بهداشت جهانی در تلاش است تا از انتقال فناوری به عنوان راهكاری برای افزایش دسترسی افراد نیازمند به دستگاه‌های كمك به شنوایی در كشورهای در حال توسعه استفاده كند.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، بیش از نیمی از موارد ابتلا به كم شنوایی و ناشنوایی قابل پیشگیری و یا در صورت تشخیص به موقع، قابل درمان هستند.

علمی(6)**2038**1601