بالاترين رسالت زنان تربيت است

قشم – معاون فرهنگي، اجتماعي و گردشگري منطقه آزاد قشم گفت: بالاترين رسالت زنان تربيت است، ولي اين رسالت نبايد تنها به چارچوب خانواده محدود شود، زيرا توانمندي زنان بالاتر از اينهاست.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام 'علی ملانوری' روز چهارشنبه در آیین اختتامیه نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی زنان كارآفرین كشور در تالار همایش های مركز بین المللی رشد قشم افزود: زنان برای انجام این رسالت و نشان دادن توانمندی های بالای خود، راه های مختلفی را طی كرده اند كه كارآفرینی نقطه اوج فعالیت آنهاست.

وی با اشاره به اینكه كارآفرینی بهترین راه برای مقابله با انواع معضلات اجتماعی بشمار می رود، تصریح كرد: زنان كارآفرین نه تنها به اشتغالزایی در جامعه كمك می كنند، بلكه مانع بروز انواع بزه های اجتماعی نیز می شوند.

به گفته وی برگزاری نخستین جشنواره زنان كارآفرین در قشم، فرصت گرانبهایی برای ساكنان بخصوص زنان و دختران جزیره است تا با استفاده از تجارب آنها به كارآفرینی در این منطقه به عنوان یك نیاز مبرم، بپردازند.

براساس این گزارش'ماهرخ فلاحی' بانوی كارآفرین نمونه كشور نیز در این آیین با تشریح نیم قرن تجارب و خاطرات خود از كارآفرینی، تاكید كرد كه پایه و اساس كارآفرینی نوآوری است و كارآفرینی یك زن منافاتی با همسرداری و تربیت بچه ندارد.

به گزارش ایرنا در این آیین از 'سیده گوهرشاد صالحیان' مدیرعامل شركت تعاونی تولیدی بهزیست گنبد، 'مژگان روستایی' مدیرعامل شركت پرورش و تكثیر كروكودیل جزیره قشم (نوپك)، 'لاله مرادی' مدیرعامل شركت حباب پلاست سیرجان، 'قدسیه بوستانی' مدیرعامل شركت پلاست لاله كاشان و 'فاطمه سیرجانی' مدیر آموزشگاه طراحی و دوخت كوثر هرمزگان به عنوان زنان كارآفرین برگزیده این جشنواره با اهداء لوح تقدیر قدردانی شد.ك/2

1871/668

سرخط اخبار استان‌ها