۱۶ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۲۰:۱۵
کد خبر: 80573951
۰ نفر
احياي نقش واقعي مساجد كشور مقابله اصولي باجنگ نرم دشمن است

اراك - معاون فرهنگي كانون هاي فرهنگي و هنري مساجد كشور گفت: احياي نقش واقعي مساجد مقابله اصولي با جنگ نرم دشمن است.

به گزارش ایرنا، 'مرتضی طاهریان' شامگاه چهارشنبه در آیین بزرگداشت تشكیل كانون های مساجد استان مركزی در اراك افزود: درحال حاضر بیش از 15 هزار كانون در كشور ایجاد شده كه تا پایان برنامه پنجم حدود 25 درصد مساجد به كانون فرهنگی، هنری مجهز می شوند كه تعداد آنها بالغ بر 20 هزار كانون می شود.

وی اضافه كرد: كانون های مساجد بهترین مركز پس از پایان جنگ تحمیلی برای مقابله با توطئه های فرهنگی دشمنان است.

طاهریان افزود: برنامه ریزی های دشمن پس از جنگ تحمیلی ورود به عرصه فرهنگی است و در این مسیر تمام توان خود را به كار گرفته اند.

معاون فرهنگی ستاد عالی كانون های فرهنگی و هنری مساجد خاطرنشان كرد: ارتقای سطح فكری جوانان، توسعه كانون های فرهنگی و هنری در روستاها، امامزاده ها و مصلاهای برگزاری نماز از مهمترین برنامه ها و سیاست های اساسنامه ستاد عالی كانون های فرهنگی و هنری مساجد كشور است.

مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مركزی نیز در این مراسم گفت: نقش كانون‌های مساجد در بازتولید و اشاعه ارزش‌های دینی بی‌بدیل بوده و افزایش قدرت نرم و جذب حداكثری جوانان جهت حضور در مساجد و كانون‌های فرهنگی، هنری ضروری است.

'مصطفی مشایخی' افزود: امروز دشمنان با ورود به فضای مجازی در صدد تسخیر افكار و اندیشه‌های جوانان ما هستند.

وی بیان كرد: برای مقابله با جنگ نرم لازم است فضای مجازی را رصد كرده و جذب جوانان به محیط‌های فرهنگی مورد توجه قرار گیرد.

مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مركزی اضافه كرد: عمده‌ترین ابزار دشمن در جنگ نرم استفاده از ابزار رسانه‌ای است و اولویت اصلی نیز در استفاده از این ابزار تسلط بر ابزار دیداری و شنیداری خواهد بود.

مسوول دبیرخانه كانون های فرهنگی و هنری مساجد استان مركزی نیز در این مراسم گفت: در حال حاضر 412 كانون فرهنگی و هنری در سطح مساجد استان یا 45 هزار عضو فعال هستند.

حجت الاسلام 'مصطفی ذوالفقاری' افزود: 122 كتابخانه مخزن دار و 250 كتابخانه باز، 45 هزار و 35 خانه نور و 58 هسته پژوهشی در كانون های مساجد استان مركزی فعال است.

در این مراسم از 54 مدیر كانون برتر، امام جماعت نمونه، كتابدار و رابط كانون برتر استان مركزی قدردانی شد.ك/2

7109/545/ 1539