تهران – نماينده روسيه در باره اوضاع سوريه روز پنجشنبه (فردا) در لندن با معاون وزير خارجه آمريكا و 'اخضر ابراهيمي' فرستاده سازمان ملل متحد براي يافتن راه حل بحران سوريه ملاقات و گفت و گو مي كند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مسكو، 'الكساندر لوكاشویچ' سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اعلام این خبر گفت: تفاهمی به صورت اصولی به دست آمده است تا ' میخاییل بوگدانوف' در حاشیه نشست دوستان یمن در لندن با 'ویلیام برنز' معاون وزیر امور خارجه آمریكا و ابراهیمی در باره سوریه ملاقات كند.

برنز، ابراهیمی و بوگدانوف از ماه نوامبر تاكنون چند نشست به منظور آغاز گفت و گو میان دولت 'بشار اسد' رییس جمهوری سوریه و مخالفان مسلح در این كشور برگزار كرده اند.

روسیه از تصمیم واشنگتن برای افزایش حمایت غیرنظامی از تروریست های مسلح ناراحت است و به مخالفت خود با درخواست ها برای كناره گیری اسد پیش از فراهم شدن امكان برگزاری مذاكرات ادامه می دهد.

'دمیتری پسكوف' سخنگوی 'ولادیمیر پوتین' رییس جمهوری روسیه نیز امروز گفت كه مسكو اكنون سرگرم بررسی پیشنهاد جدید فرانسه در باره انتقال احتمالی (قدرت) در سوریه است، اما جزییات این طرح را فاش نكرد.

مترجمام**1486**1436

سرخط اخبار جهان