۱۶ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۱۹:۲۱
کد خبر: 80573871
۰ نفر
مردم شهرستان دماوند بيش از هفت ميليارد ريال صدقه دادند

دماوند- تهران بزرگ- مدير كميته امداد امام خميني(ره) شهرستان دماوند و پرديس گفت: جمع آوري بيش از هفت ميليارد ريال از صندوق صدقات كميته امداد امام خميني(ره) شهرستان نشان دهنده اعتماد مردم به اين نهاد مقدس و عشق به حضرت امام (ره) است.

'سعید فلاح' روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری جشنواره نیكوكاری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان صدقه جمع آوری شده مؤكد فرمایش بنیانگذار انقلاب اسلامی در خصوص اینكه اولی ترین مكان برای جمع آوری كمك ها و صدقات كمیته امداد امام خمینی(ره) است.

وی افزود: دادن صدقات و نذورات توسط مردم و واریز آن در صندوق صدقات، نشانگر آن است كه كمیته امداد امام خمینی(ره) توانسته اطمینان جامعه را خود جلب كند.

مدیركمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دماوند و پردیس اعمال تحریم های اقتصادی در كاهش پایبندی مردم به اعتقادات دینی را بی اثر خواند و گفت: در سال 91 مردم دارالمومنین دماوند به طور میانگین ماهانه مبلغی بیش از 700 میلیون ریال در صندوق صدقات انداخته اند كه در مقایسه با سال گذشته 45 درصد افزایش دارد.

فلاح تشكیل كمیته امداد امام خمینی (ره) را برگرفته از بطن آموزهای دینی و اسلامی دانست كه توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی تاسیس شد و افزود: با توجه به این مهم شفاف سازی میزان مبالغ جمع آوری شده از صندوق صدقات برای تداوم و استمرار اعتماد و اطمینان امری لازم است.

وی اظهار امیدواری كرد این نهاد مقدس بتواند برای خدمت رسانی بهتر و شایسته تر به اقشار محروم و كم درآمد جامعه گام بردارد.

فلاح از مردم فهیم و مومن شهرستان دماوند خواست به هنگام جمع آوری صدقات مراتب را با این اداره هماهنگ كنند تا از سوءاستفاده برخی فرصت طلبان جلوگیری شود.

تهرام/8128/1457/1556/

سرخط اخبار جامعه