فرماندار چالدران : نسل هاي حاضر بايد منابع طبيعي را سالم به دست آيندگان بسپارند

چالدران، اروميه - فرماندار شهرستان چالدران گفت : از وظايف بزرگ نسل حاضر، انتقال منابع طبيعي پايدار و سالم به نسل هاي آينده است.

احمدرضا قلی پور در جلسه بزرگداشت هفته منابع طبیعی و روز درختكاری در محل سالن شهید باهنر فرمانداری ترتیب یافت اظهار كرد: حفظ منابع طبیعی و اجرای طرح های صیانت از جنگل یك وظیفه ملی است.

وی اضافه كرد: حفظ منابع طبیعی و اجرای طرح های صیانت از جنگل یك وظیفه ملی است و دستگاه های اجرایی در آن نقش دارند و باید به صورت ویژه ای اجرایی شوند.

فرماندار چالدران گفت: كاشتن درخت امری است كه اجر اخروی در بر دارد و از حرمت و قداست ویژه‌ای برخوردار است تا حدی كه كاشت درخت نوعی عبادت است به گونه ای كه پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) فرموده اند: كاشت درخت صدقه جاریه است .

وی اظهار كرد: در آئین اسلام شكستن شاخه درختان به شكستن بال ملائك تشبیه شده است لذا برای جلوگیری از آسیب رسانی به درخت و خدشه به فضای سبز و تخریب منابع طبیعی بایستی فرهنگ سازی شود.

داود شاه ولدی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری چالدران هم در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملكرد سالیانه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان از كاشت 6 هزار اصله نهال در چالدران خبر داد و توجه به تامین نیروی انسانی مورد نیاز متناسب با جغرافیای منطقه را خواستار شد.

7128/583

سرخط اخبار استان‌ها