710  هزار دانش آموز و دانشجو زير پوشش كميته امداد امام خميني(ره) هستند

ايرانشهر، زاهدان - معاون فرهنگي كميته امداد امام حميني (ره) گفت: 710 هزار دانش آموز و دانشجو زير پوشش اين نهاد قرار دارند كه از اين تعداد 600 هزار دانش آموز و 110 هزار نفر دانشجو هستند.

'اكبر میرشكار' روز چهارشنبه در سفر به ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یكی از محورهای اساسی و مهم در ارائه خدمات به افراد زیرپوشش كمیته امداد فعالیت های فرهنگی و تربیتی است.

وی گفت: امسال 900 میلیارد ریال اعتبار به بخش های فرهنگی، تربیتی و آموزش افراد زیرپوشش این نهاد اختصاص یافت كه 600 میلیارد ریال آن از محل اعتبارات ملی و 300 میلیارد ریال دیگر از محل كمك های مردمی بوده است.

معاون كمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار كرد: 110 خوابگاه شبانه روزی، 100 كانون دائم و 18 اردوگاه برای دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش این نهاد وجود دارد كه افزون بر چهار هزار نفر از كاركنان و مربیان زیر پوشش این نهاد در امور فرهنگی و تربیتی خانواده ها و دانش آموزان مشغول به كار هستند.

میرشكار گفت: توانمندسازی جوانان و نوجوانان از طریق تحصیل از جمله برنامه های مهم كمیته امداد است به طوریكه در 25 سال گذشته بیش از 300 هزار نفر خروجی فعالیت های فرهنگی كمیته امداد بوده كه امروز در سمت های مختلف در بدنه نظام به مردم خدمت می كنند.

معاون فرهنگی كمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در مجموع هشت هزار و 400 دانش آموز درخوابگاه ها و 30 هزار نفر در كانون های دائم سكونت دارند.

وی همچنین اعزام بیش از 100 هزار دانش آموز و دانشجو به اردوهای زیارتی و سیاحتی را از دیگر فعالیت های كمیته امداد ذكر كرد و گفت: پرداخت شهریه دانشجویان، هزینه تحصیل، مشاوره برگزاری دوره های آموزشی تقویتی و پر كردن اوقات فراغت دانش آموزان و دانشجویان از برنامه های معاونت فرهنگی تربیتی كمیته امداد است. ك/3

7314/7437/653/330