ايت الله استادي: بالندگي شيعه مرهون خدمات علماي شيعه است

اصفهان – عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با اشاره به نقش علماي بزرگ شيعه در ترويج فرهنگ اهل بيت (ع)، رشد و گسترش شيعه گفت: اين بركات مرهون تلاش علماي بزرگ شيعه در تمام عصرها بوده است.

به گزارش ایرنا، آیت الله 'رضا استادی' روز چهارشنبه در كنگره بزرگداشت حاجی كلباسی كه در كنار مقبره این عالم بزرگ در اصفهان برگزار شد، افزود: علمای بزرگ شیعه كسانی بودند كه در وهله اول لباس اخلاق و اعتقادات را زیور خود ساختند.

وی ادامه داد: مردم وقتی سیره و روش این علمای بزرگ را مشاهده می كردند آنها را تجلی اسلام می دیدند و شیفته آنها می شدند.

این استاد حوزه علمیه قم گفت: رونق حوزه های علمیه در سابق به واسطه كثرت طلاب نبوده است بلكه آن چیزی كه موجب رشد و بالندگی حوزه های علمیه شده حضور علمای بزرگ بوده است.

وی گفت: این مردان بزرگ با حضور خود توانسته بودند این مراكز علمی را احیا كنند و به آن رشد و بالندگی دهند.

آیت الله استادی اظهار كرد: حاجی كلباسی در زمره همین علمای بزرگ بود كه با حضور خود در اصفهان موجب احیای این مركز علمی شد.

وی با اشاره به تاكیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص سبك زندگی اسلامی، افزود: سیره و روش این علمای بزرگ می تواند برای ما سبك زندگی اسلامی را ترسیم كند.

این استاد حوزه علمیه قم تاكید كرد: تربیت چنین بزرگانی برای نسل های آینده یك ضرورت است زیرا دشمن با تمام توان به شیعه حمله كرده و افرادی باید باشند تا توان پاسخگویی به دشمن را داشته باشند.

آیت الله علامه حاجی محمد ابراهیم كلباسی مشهور به حاجی كلباسی از زمره مراجع شیعه در قرن 13 قمری است كه در مراتب علمی و فقهی و سلوك عملی و اخلاقی سر آمد و زبانزد خاص و عام بوده است.

از زمره آثار این عالم بزرگ 'اشارات الاصول'، 'شوارع الهدایه'، 'منهاج الهدایت الی احكام لشریعه'، 'الارشاد'، 'نقدالاصول'، 'الایقاذات' و 'نخبه' است.7134/پ/ 607

سرخط اخبار استان‌ها