710  هزار دانش آموز و دانشجو زير پوشش كميته امداد امام خميني هستند

ايرانشهر، زاهدان -معاون فرهنگي كميته امداد امام حميني (ره) كشور گفت: 710 هزار دانش آموز و دانشجو در سراسر كشور زير پوشش اين نهاد قرار دارند.

'اكبر میرشكار' روز چهارشنبه در سفر به ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد 600 هزار دانش آموز و 110 هزار نفر دانشجو هستند.

وی گفت: یكی از محورهای اساسی و مهم در ارائه خدمات به افراد زیرپوشش كمیته امداد فعالیت های فرهنگی و تربیتی است.

وی بیان كرد: امسال 900 میلیارد ریال اعتبار به بخشهای فرهنگی، تربیتی و آموزش افراد زیرپوشش كمیته امداد كشور اختصاص یافته كه از این مبلغ 600 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و 300 میلیارد ریال از محل كمكهای مردمی بوده است.

معاون كمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: دركل كشور 110 خوابگاه شبانه روزی، 100 كانون دائم و 18 اردوگاه برای دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش فعال است كه بیش از چهار هزار نفر از كاركنان و مربیان تحت پوشش این نهاد در امور فرهنگی و تربیتی خانواده ها و دانش آموزان مشغول بكار هستند.

میرشكار گفت: توانمند سازی جوانان و نوجوانان از طریق تحصیل از جمله برنامه های مهم كمیته امداد است بطوریكه در 25 سال گذشته بیش از 300 هزار نفر خروجی فعالیتهای فرهنگی كمیته امداد بوده اند كه امروز در سمت های مختلف در بدنه نظام به مردم خدمت می كنند.

معاون فرهنگی كمیته امداد امام خمینی كشور گفت: در مجموع هشت هزار و 400 دانش آموز درخوابگاهها و 30 هزار نفر در كانونهای دائم سكونت دارند.

وی همچنین اعزام بیش از یكصد هزار دانش آموز و دانشجو به اردوهای زیارتی و سیاحتی را از دیگر فعالیت های كمیته امداد ذكر كرد و گفت: پرداخت شهریه دانشجویان، هزینه تحصیل، مشاوره برگزاری دوره های آموزشی تقویتی و پر كردن اوقات فراغت دانش آموزان و دانشجویان از برنامه های معاونت فرهنگی تربیتی كمیته امداد است. ك/3

7314/7437 / 653

سرخط اخبار استان‌ها