شهركرد - با دستور 'صادق خليليان' وزير جهادكشاورزي، اجراي طرح آبياري 300 هكتار از اراضي كشاورزي روستاهايي خنگ دره شور تا سرقلعه در شهرستان لردگان تصويب شد.

نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی عصر چهارشنبه در گفت و گو با رسانه های چهارمحال وبختیاری گفت:اختصاص اعتبار به اجرای طرح های كشاورزی این شهرستان در دیدار با وزیر جهادكشاورزی تصویب شد.

'مجید جلیل سرقلعه' با بیان مشكلات این شهرستان در بخش كشاورزی، ادامه داد: در این دیدار، مشكل اعتباری اجرای طرح های كشاورزی و صناع غذایی لردگان نیز بررسی شد.

عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان مصوبات این نشست، تصریح كرد: بهره برداری از طرح فلارد' یك ' با اختصاص 450 لیتر آب در ثانیه با همكاری وزارت نیرو از دیگر مصوبات این نشست بود.

وی گفت:بهره برداری از این طرح، اختصاص حق آبه به 600 هكتار از اراضی كشاورزی لردگان را سهولت می بخشد و حدود 300 خانوار این بخش را بهره مند می كند.

نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: اختصاص پنج میلیارد ریال اعتبار به اجرای طرح آبیاری 300 هكتار از اراضی كشاورزی روستاهایی خنگ دره شور تا سرقلعه و سرعت بخشی به تكمیل آن از دیگر مصوبات این نشست بود.

جلیل سرقلعه گفت: همچنین در این دیدار، سرعت بخشی به بهره برداری از مجتمع های سه گانه بخش های فلارد، خانمیرزا و مركزی و تامین بودجه مورد نیاز تكمیل آن از سرجمع اعتبارات سال 91 به تصویب رسید.

شهرستان لردگان از شهرستان های دارای قابلیت بالا در بخش كشاورزی چهارمحال وبختیاری است و مركز آن در فاصله 160 كیلومتری استان قرار دارد.

547/

سرخط اخبار استان‌ها