زكات جمع آوري شده در شهرستان بروجن سه برابرشد

بروجن، شهركرد- مسئول ستاد زكات شهرستان بروجن از رشد سه برابري جمع آوري زكات سال جاري در شهرستان نسبت به سال هاي قبل خبر داد.

حجت الاسلام ' سیدمحمدعلی عدنانی' عصر چهار شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، میزان زكات جمع آوری شده در شهرستان بروجن از ابتدای سال جاری تاكنون را دو میلیارد و 100 میلیون ریال عنوان كرد.

وی، زكات واجب جمع آوری شده طی سال جاری را بیش از 68 میلیون و 434 هزار ریال عنوان كرد و افزود: در طرح شجره طیبه، حبس بیش از 100 اصله درخت، پلاك كوبی درختان و محصول آن به میزان یكهزار و پنج كیلوگرم انجام شد.

مسئول ستاد زكات بروجن تصریح كرد: در طرح ثمره طیبه، مردم شهرهای فرادنبه، بروجن، گندمان، سفید دشت و روستای كنرك علیا 27 تن و659 كیلوگرم محصول سیب زمینی خود را اهدا كردند.

حجت الاسلام عدنانی اظهار داشت: در جمع آوری زكات طی طرح نحل، حبس 15عدد كندوی عسل به نیت زكات مستحبی نیز اجرا شد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاكنون، همچنین سه قطعه زمین برای احداث دارالقرآن، حسینیه و بناهای عام المنفعه در شهر سفید دشت به مساحت 116 مترمربع، روستای كردشامی به مساحت دو هزار مترمربع و روستای حسین‌آباد به مساحت یك هزار و 332 مترمربع اهداء شد.

مسئول ستاد زكات بروجن با بیان اینكه زكات جمع آوری شده علاوه بر رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان بخشی از آن صرف اجرای طرح های فرهنگی، عمرانی و احیاء مساجد می شود، ادامه داد: از محل جمع آوری وجوه زكات، شش طرح تكمیل مسجد سازی در بروجن، گندمان، روستاهای كنرك علیا، آورگان و امام قیس به ارزش 452 میلیون ریال اجرا شد.

حجت الاسلام عدنانی، زكات را سبب پاك شدن مال از حق محرومان، پاك شدن روح انسان از بخل و حرص و تزكیه جامعه از فقر، فساد و فاصله طبقاتی دانست.

وی در پایان از همكاری و تعامل مؤدیان و عاملان زكات شهرستان، برای احیای این واجب الهی تقدیر كرد.

شهرستان بروجن شش شهر، 42 روستا، بیش از 121 هزار نفر جمعیت دارد و مركز آن در فاصله 62 كیلومتری مكز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

7361/547

سرخط اخبار استان‌ها