تنها راه برون رفت از تحريم هاي اقتصادي توجه به توليد و اشتغال است

رشت - رييس سازمان بازرسي كل كشور گفت: تنها راه برون رفت از تحريم هاي اقتصادي توجه به توليد و اشتغال است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین 'مصطفی پور محمدی' روز چهارشنبه در همایش ملی بررسی و تبیین اقتصاد مقاومتی در دانشگاه گیلان افزود: بسیاری از مزیت هاو فرصت های كشور در این مدت تبدیل به آسیب ها، كاستی و تهدیدها شده كه نقطه ثقل عبور از این فضا نیازمند یك نگاه كارشناسی عمیق به بحث تولید ملی و اشتغال است.

وی ادامه داد: باید تمامی تسهیلات ،خدمات ، جایزه تشویقی و برنامه های دولت همگی در خدمت تولید و اشتغال بكار گرفته شود.

وی خاطر نشان كرد: در فضای كارشناسی فرمول ها، راهكارها ، شاخص ها، ابزارها و زیرساخت های تولید و اشتغال باید كارسازی شود و از مزیت های كشور برای كمك به تولید و اشتغال بهره برد تا بتوانیم با اقتصادی مقاومتی كشور را پیش ببریم.

رییس سازمان بازرسی كل كشور با بیان اینكه برای برون رفت از وضع كنونی باید به تولید و اشتغال روی آوریم، افزود: هم اكنون سیاست ها، قوانین و ساز و كار لازم برای پیاده كردن اقتصاد مقاومتی در كشور وجود دارد لذا برنامه ها باید منطبق با قانون گرایی و قانون مداری اجرا شود.

حجت الاسلام پورمحمدی با بیان اینكه فرهنگ نظارت باید در كشور دچار تحول جدی شود، خاطرنشان كرد: باید توجه جدی به امر نظارت از سوی مجلس، دولت و سایر دستگاه های متولی در امر اقتصاد مقاومتی بشود.

وی با بیان اینكه دشمن در این مدت در كمین بوده و رفتارهای ما را رصد كرده، گفت: با این وجود نباید ناامید بود و در هر فضا و فرصتی امكان بازگشت ، تحول و اصلاح وجود دارد اما باید همه انرژی ها و اراده ها را متمركز كرد و از نظرات كارشناسی بدرستی بهره برد .

حجت الاسلام پورمحمدی اظهار كرد: راه برون رفت از این وضعیت حفظ آرامش ، طمانینه و تعامل سازنده است و نقش دانشگاهیان نیز در اقتصاد مقاومتی نقش كارشناسی است زیرا كه كشور اكنون به تخصص ، دانش و تكنیك های منطقی و حرفه ای برای برون رفت از وضع موجود نیاز دارد.

وی با اشاره به اینكه ظرفیت های كشور باید شناسایی و براساس آن عمل كنیم ، گفت: مصرف، روابط و استفاده از منابع باید مدیریت شود ، اهل شعار نباشیم و بر اساس منطق عمل كنیم و عمل همراه با علم و عقلانیت باشد .

حجت الاسلام پورمحمدی ادامه داد: مدیران باید حرف های تخصصی و علمی را قبول كنند و با عقلانیت كارها و برنامه ها را پیش ببرند.

همایش ملی بررسی و تبیین اقتصاد مقاومتی روز چهارشنبه با حضور پور محمدی رییس سازمان بازرسی كشور ، احمد توكلی نماینده تهران ، حمیدرضا فولاد گر نماینده اصفهان و جمعی از نمایندگان و دانشجویان و مسوولان استان در دانشگاه گیلان برگزار شد.ك /2

605/ 603

سرخط اخبار استان‌ها