۱۶ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۱۳:۳۴
کد خبر: 80573147
۰ نفر
حاجي بابايي: فرهنگيان طلايه داران نظام هستند

كرمان - وزير آموزش و پرورش، فرهنگيان را طلايه داران نظام جمهوري اسلامي معرفي كرد و گفت: آموزش و پرورش نقش تربيتي، كليدي و اساسي در جامعه دارد.

به گزارش ایرنا، 'حمیدرضا حاجی بابایی' روز چهارشنبه در همایش پنج هزار نفری فرهنگیان شهر كرمان، افزود: اتفاقات مهمی طی سال های اخیر در آموزش و پرورش شكل گرفته است.

وی اظهار كرد: وقتی در نظامی مانند آموزش و پرورش قرار است تحولی اتفاق بیفتد آن تحول سنگین ترین، گسترده ترین و زیربنایی ترین تحول است و تحول در آموزش و پرورش همه زوایای جامعه را در بر می گیرد.

وزیر آموزش و پرورش، تاكید كرد: اگر بخواهیم مشكلات یك كشور رفع شود باید در نظام تعلیم و تربیت آن كشور تحول ایجاد كنیم زیرا در این نظام انسان ساخته و تربیت می شود و تمام مشكلاتی كه در جامعه است به انسان و تربیت او بر می گردد.

وی گفت: تربیت عصاره هستی است و در آرامش و خوشبختی انسان نیز اثرگذار است.

وی ادامه داد: زیبایی، كمی و كاستی های موجود در جامعه همه به تربیت انسان ها بر می گردد و زیباترین سرمایه بشریت، تربیت است.

حاجی بابایی، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران كمر همت بسته تا تحول بنیادین را در همه زوایای زندگی اجرا كند و اشكالاتی در نظام تعلیم و تربیت وجود دارد كه باید برطرف شود و در این زمینه باید راه بهتر را انتخاب كنیم.

وی تاكید كرد: اگر نقشه و سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش به طور كامل اجرا شود دیگر هیچ یك از معلمان، دانش آموزان و والدین سووالاتی را كه تاكنون در ذهنشان بوده است، برایشان مطرح نمی شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: كارهایی كه سال های گذشته در آموزش و پرورش انجام شده زیرساخت های اجرای سند تحول بنیادین بوده است.

وی تصریح كرد: اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش آغاز شده اما هنوز نتایج آن بدست كسی نرسیده است.

وی افزود: این كه در مدت دو سال تمامی امكانات كشور بسیج شود تا دانشگاهی به نام دانشگاه فرهنگیان تاسیس شود كار مهم و اساسی است.

حاجی بابایی، اظهار كرد: دانشگاه فرهنگیان بعد از دو سال با 64 پردیس در سراسر كشور آغاز بكار كرد و از یك میلیون داوطلب كنكور 700 هزار نفر دانشگاه فرهنگیان را برای ادامه تحصیل انتخاب كرده اند.

وی ادامه داد: از این تعداد 25 هزار نفر انتخاب و پذیرش شدند كه حدود پنج هزار و 900 نفر از این داوطلبان معدل 20 داشتند و تمامی داوطلبان جذب شده به استخدام آموزش و پرورش درآمدند.

وی گفت: تمامی برنامه های تحولی در آموزش و پرورش حول محور عزت، جایگاه و شان آموزش و پرورش است و ما در نظام تعلیم و تربیت به معلمی فكر می كنیم كه زندگی اش تامین باشد و برای امرار معاش، اضافه تدریس و كارهای غیره انجام ندهد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینكه همه به نوعی وامدار معلمان هستند، گفت: باید دین خود را به معلمان بپردازیم و خوشبختانه نام حق التدریس از آموزش و پرورش پاك شد.

وی اضافه كرد: مدرسه ای كه به فناوری جدید مجهز نباشد مدیر و معلم را آزار می دهد و ما آمده ایم تا آموزش و پرورش در تراز بین المللی و نگاه به مدرسه و معلم بین المللی باشد.

وی با بیان این كه تحول بنیادین، واژه های نو را در آموزش و پرورش خلق كرد، گفت: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مدرسه ای كه سالن ورزشی ندارد ناقص است.

حاجی بابایی، افزود: كار ما در آموزش و پرورش كار اجرایی نیست بلكه كاری علمی و پژوهشی است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان در استان كرمان 650 میلیارد تومان سرمایه گذاری كرده است.

وی بیان كرد: از این مقدار سرمایه گذاری 450 میلیارد تومان در صنایع مس است و 200 میلیارد تومان نیز در صنایع واگن سازی سرمایه گذاری شده است.

وزیر آموزش و پرورش روز گذشته برای افتتاح چند طرح آموزشی و دیدار با فرهنگیان استان كرمان به این استان سفر كرد.ك/2

7433/8154/2624

سرخط اخبار استان‌ها