استفاده از موادمحترقه و منفجره، پيامدهاي ناگواري به همراه دارد

زنجان - جانشين فرماندهي انتظامي استان زنجان گفت: استفاده از مواد محترقه و منفجره، پيامدهاي تلخ و ناگواري را در پي دارد و اين نيازمند توجه جدي خانواده ها و استفاده كنندگان از اين مواد است.

سرهنگ مراد جعفری روزچهارشنبه بابیان این مطلب، افزود: تنها 250 گرم مواد محترقه می تواند علاوه برتخریب شدید یك ساختمان، منجر به شكسته شدن شیشه های منازل مجاور نیز بشود.

وی اظهار كرد: متاسفانه چهارشنبه سوری با پیرایه های خرافی و تحریف شده دستخوش تغییر شده و به چهارشنبه سوزی تبدیل شده است.

جعفری افزود: همه ساله در روزهای پایانی سال، برخی افراد به بهانه برگزاری مراسم چهارشنبه سوری با استفاده از موادمحترقه و منفجره غیرمجاز و خطرآفرین موجب وقوع حوادث تلخ و ناگوار و ایجاد خسارات های مالی و جانی می شوند و این برای خانواده ها و شهروندان نگران كننده است.

وی یادآورشد: هرسال در چنین ایامی شاهد گزارشهای زیادی ازجمله نقص عضو، سوختگی، آسیب به چشم و نابینایی و حتی مرگ افراد براثر استفاده از مواد محترقه و منفجره هستیم كه این اتفاق ها به خاطر یك لحظه غفلت رخ می دهد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: پلیس با شادی شهروندان مخالف نیست و به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی و اتفاقات ناگوار انتظار دارد والدین و بزرگترها نظارت بیشتری بر فرزندان بكنند تا شادی ها به تلخی نگراید.

جعفری افزود: جلب اعتماد و مشاركت مردم در اجرای طرح ها، ممانعت خانواده ها در استفاده فرزندان از مواد محترقه و منفجره، هماهنگی و همكاری با سازمان ها در زمینه مهار و كنترل هرگونه ناامنی در استان زنجان را نمونه ای از اقدامات پلیس در جهت كاهش حوادث چهارشنبه آخر سال ذكر كرد.

597/596

سرخط اخبار استان‌ها