۱۶ اسفند ۱۳۹۱،‏ ۱۳:۰۹
کد خبر: 80573053
۰ نفر
رعايت استاندارد پرچم اجباري شد

تهران-رعايت ويژگي هاي پرچم جمهوري اسلامي ايران بر اساس مصوبات شوراي عالي استاندارد مشمول مقررات اجراي اجباري شد.

به گزارش ایرنا از دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران ، در راستای نظارت بر اجرای استاندارد پرچم جمهوری اسلامی ایران ، این سازمان به تمامی وزارتخانه ها ، دستگاه های اجرایی و شهرداری ها در سراسر كشور ابلاغ نمود به منظور احترام به پرچم كشور ، باید ویژگی های مندرج در استاندارد ملی ایران به شماره 1 با عنوان ' ویژگی های پرچم جمهوری اسلامی ایران ' كه بر اساس مصوبات شورای عالی استاندارد مشمول مقررات اجرای اجباری است ، رعایت گردد.

این ویژگی ها عبارتند از : نسبت طول به عرض پرچم كه باید 7 به 4 باشد.شعار ' الله اكبر ' به نشانه بیست و دوم بهمن ( یازدهمین ماه سال ) یازده بار در رنگ سبز و یازده بار در رنگ سرخ یعنی بیست و دو بار به صورت حاشیه در مرز رنگ سرخ و سبز با رنگ سفید تكرار می گردد.

رنگ كلمات ' الله اكبر ' سفید بوده و هیچ مرزی با رنگ سفید پرچم ندارد و بین نوشته ها در نوار بالا با رنگ سبز و در نوار پایین با رنگ سرخ پرچم پر می شود.

علامت مخصوص جمهوری اسلامی ایران در قالب كلمه ' الله ' است كه به رنگ سرخ بوده و در قسمت میانی رنگ سفید پرچم چاپ می شود. خطوط هادی هلالی های طرح در یك دایره محاط باشد.

در این ابلاغیه رییس سازمان ملی استاندارد ایران ، توجه به حفظ و حراست در نظارت بر بارزترین نماد هویتی و وحدت بخش كشور، را مورد تاكید قرار داده است.

اقتصام(1)**3917**1319

سرخط اخبار اقتصاد